• Kategorie
  • Szukaj
  • Kawy ekologiczne

Kawy ekologiczne

Coraz więcej osób nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki kawy. Ten ciemny, aromatyczny napój ciągle zdobywa rzesze wielbicieli na całym świecie, często też staje się stałym elementem kultury danego kraju. Kawa kojarzy się z chwilą relaksu i mile spędzonym czasem, poza tym jest niezwykle smaczna, pobudza nas do działania oraz wprawia w dobry nastrój. Nie dziwi więc fakt, że tak ją lubimy i chętnie próbujemy nowych gatunków oraz sposobów przyrządzania tego cudownego napoju.

Każdemu, kto ceni sobie wyjątkowy smak i chce pić kawę najwyższej jakości, polecamy zapoznanie się z ofertą kaw ekologicznych, które są nie tylko niezwykle smaczne, ale również zdrowsze niż ich tradycyjne odpowiedniki.

Czym wyróżnia się ekologiczna kawa?

Dziś niemal każda żywność obok składników odżywczych zawiera cały pakiet substancji chemicznych, których zadaniem jest poprawa smaku czy przedłużenie świeżości produktu. Ma to oczywiście negatywny wpływ na nasze zdrowie, dlatego tak ważne jest, aby dokładnie sprawdzać skład tego, co spożywamy. Dotyczy to również kawy, która może charakteryzować się różną jakością i walorami smakowymi. Kawa BIO jest zdecydowanie najbardziej wartościowa, a jej zalety wynikają przede wszystkim z doskonałej jakości ziarna, które pozyskiwane jest z upraw ekologicznych. Na tego typu plantacjach nie stosuje się sztucznych nawozów ani pestycydów, dlatego kawa nie zawiera szkodliwych substancji i jest w pełni naturalna. Dodatkową zaletą jest fakt, że ziarna w przeważającej części zbierane są ręcznie, dzięki czemu już na tym etapie są starannie wyselekcjonowane. Warto też wiedzieć, że BIO kawa najczęściej powstaje z wyjątkowo cenionego gatunku Arabica znanego z delikatnego lekko czekoladowego posmaku.

Kawa ekologiczna ziarnista, mielona, a może zbożowa?

Nasz sklep posiada szeroki asortyment różnego rodzaju kaw ekologicznych, wśród których każdy smakosz na pewno znajdzie swój ulubiony produkt. Oprócz tak klasycznych pozycji jak kawa ziarnista BIO proponujemy również kawę mieloną oraz wiele rodzajów bezkofeinowych kaw zbożowo-ziołowych o niekonwencjonalnym i zaskakującym składzie. Wszystkie oferowane produkty pochodzą ze sprawdzonych upraw ekologicznych. Niektóre mają dodatkowo certyfikat Fair Trade, co oznacza, że zostały wyprodukowane w etyczny sposób z poszanowaniem pracowników oraz środowiska. Zakup kawy ekologicznej w naszym sklepie to gwarancja tego, że będziemy pić napój najwyższej jakości o doskonałych walorach smakowych i wartościowym, pozbawionym szkodliwych substancji składzie.