• Kategorie
  • Szukaj
  • Do pielęgnacji włosów

 

Jak naturalnie zadbać o zdrowie i piękno włosów? Stosując sprawdzone, ekologiczne kosmetyki! Świadomy styl życia zaczyna się od codziennych wyborów – również w zakresie kosmetyków pielęgnacyjnych! Zdrowe i piękne włosy to nieodłączny element dobrego samopoczucia – jak dbać o ich formę, by były mocne i lśniące?

Ekologiczne maski do włosów

Świadoma i naturalna pielęgnacja – oparta na kosmetykach wysokiej jakości – dostarcza włosom cennych dla odbudowy włókna składników. Zdarza się, że szampon i odżywka to jednak za mało – aby włosy cieszyły Nas zdrowym i pięknym wyglądem, warto sięgnąć po ekologiczne maski. Dzięki naturalnym maskom (polecamy te marki Organic Shop zawierające minimum 95% składników pochodzenia naturalnego!) nie tylko dostarczysz włosom potrzebnych witamin, ale również wygładzisz je, wzmocnisz i zregenerujesz. Jeśli zmagasz się z matowymi, pozbawionymi blasku włosami – sięgnij po produkt, mający w składzie zdrowe proteiny jaj (na przykład odżywczą maskę jajeczną od Agafi).

Naturalna koloryzacja

Nie od dziś wiadomo, że farbowanie włosów preparatami na bazie związków chemicznych – negatywnie wpływa na ich kondycję. Aby zminimalizować szkodliwe skutki koloryzacji – warto wybrać farby, oparte na naturalnych barwnikach. Organiczne produkty koloryzujące (polecamy farby do włosów marki BioMagic) nie tylko zawierają wysokiej jakości, certyfikowane składniki pochodzenia naturalnego, ale także wzmacniają włosowy w trakcie procesu farbowania – dzięki zawartości naturalnego oleju arganowego.

Szampony na bazie ziół

Jak działa idealny szampon? Delikatnie oczyszcza włosy, jednocześnie pielęgnując je w naturalny sposób! Lekkie, nieobciążające włosów szampony na bazie ziół takich jak len czy pokrzywa(na przykład od Anthyllis) sprawdzą się w przypadku osób zmagających się z nadprodukcją łoju. Naturalne, ziołowe szampony nie tylko oczyszczają włosy i skórę głowy, ale również wzmacniają włókna włosów, odżywiają je i wzmacniają. Szampony na bazie ziół to propozycja także dla alergików – delikatne, zdrowe szampony można używać codziennie, a stosowane przez dłuższy czas – zauważalnie poprawiają stan włosów!