• Kategorie
  • Szukaj
  • Orzechy laskowe

Orzechy laskowe pod względem smaku należą do grupy najbardziej charakterystycznych. Można przyrządzać z nich wspaniałe kremy i masła orzechowe, ale również sprawdzają się jako samodzielna przekąska i dodatek do licznych potraw oraz deserów. Owoce leszczyny kupowane w naszym sklepie to produkty ekologiczne, posiadające stosowne certyfikaty poświadczające ich jakość.

Jakie składniki znajdują się w orzechu laskowym?

Pod względem kaloryczności nie ustępują one innym orzechom – to zasługa przeważającej zawartości tłuszczów w stosunku do innych makroskładników. Przede wszystkim w orzechu laskowym dominują kwasy tłuszczowe jednonienasycone, w dalszej kolejności wielonienasycone, zaś kwasy tłuszczowe nasycone stanowią w nich zaledwie niewielki procent składu. Bio orzech laskowy zawiera także sporo białka i mniej więcej tyle samo węglowodanów, a także dobrą ilość cennego błonnika.

Składniki bioaktywne – w co obfitują orzechy laskowe?

Ta przekąska może stanowić dobry sposób na zapobieganie niedoborom składników odżywczych, a nawet leczenie niektórych z nich. To przede wszystkim prawdziwe bogactwo witamin z grupy B i kwasu foliowego, istotnych dla prawidłowego rozwoju i funkcjonowania układu nerwowego oraz mięśni, a także witaminy E, K, A, oraz wapnia, żelaza, magnezu, fosforu, potasu i cynku. Już niewielkie ilości orzechów pozwalają na spełnienie dziennego zapotrzebowania na wiele z tych składników.

Dlaczego warto postawić na orzechy laskowe?

W naszej diecie nie powinno brakować orzechów, bo to bardzo skoncentrowane źródło cennych witamin, minerałów, błonnika, białka i kwasów tłuszczowych. Pomagają utrzymać wysoki poziom koncentracji i sprawny układ nerwowy – miedzy innymi zmniejszają podatność na stres. Błonnik wraz z kwasami tłuszczowymi oraz witaminami wspierają zdrowe serca i minimalizują ryzyko zachorowania na chorobę wieńcową – między innymi zmniejszając poziom „złego” cholesterolu LDL, a podwyższając poziom tego „dobrego” HDL. Witamina E i K wzmacniają układ krwionośny, a witamina A dodatkowo poprawia funkcjonowanie narządu wzroku. Orzechy są wspaniałym dodatkiem odżywczym do zbilansowanej, pełnowartościowej diety i świetną przekąską dla dzieci-niejadków. Łatwe do spożycia w dowolnym momencie stanowią idealny składnik zawartości dziecięcego pudełka na drugie śniadanie do szkoły lub lunchboxu do pracy.

Sięgając po przekąski, warto pomyśleć właśnie o orzechach laskowych – słodkich, chrupiących i pełnych zdrowia. Z powodzeniem zapewnią one sytość na długi czas i pozwolą zaopatrzyć organizm w wiele cennych składników odżywczych, których często brakuje we współczesnej diecie. Poleca się jedzenie orzechów laskowych nawet w czasie odchudzania, ponieważ z uwagi na wysoką zawartość błonnika i białka spowalniają one wchłanianie cukru do krwi i sprzyjają kontroli masy ciała.

Orzechy laskowe eko – natura w wygodnej postaci

Wszystkie orzechy laskowe dostępne w naszym sklepie posiadają certyfikat zielonego listka oznaczający, że pochodzą one z ekologicznej uprawy. Wybierając produkty z tym symbolem gwarantujesz sobie dostęp do dobrych jakościowo orzechów uprawianych ekologicznymi metodami, z najwyższą możliwą zawartością składników bioaktywnych, za to bez szkodliwych dodatków konserwujących i środków ochrony roślin. Orzechy są obrane z twardej łupiny, przez co można je spożywać od razu. Zapakowano je w szczelne opakowania, dzięki którym zachowują świeżość na długi czas. Ekologiczna uprawa oznacza również, że dla pozyskania orzechów nie zastosowano środków mogących zaszkodzić środowisku naturalnemu.

Jakie orzechy wybrać w naszym sklepie?

Zapewniamy szeroki asortyment orzechów laskowych łuskanych, świeżych i pozyskiwanych od zaufanych dostawców. Pakowane w różnych gramaturach są w stanie spełnić zapotrzebowanie licznych grup konsumentów. Małe opakowania 100 g orzechów laskowych eko to idealne rozwiązanie, gdy potrzebujemy ich jako przekąski lub jednorazowego dodatku do potrawy. W naszej ofercie można też znaleźć specjalnie przygotowane orzechy prażone i blanszowane dla dzieci – to najlepszy wybór dla tych, którzy poszukują czegoś małego, sycącego i pożywnego do zapakowania dziecku jako przekąskę w podróży lub w szkole. Orzechy naturalne w opakowaniach po 200 czy 350 g to porcja wystarczająca na kilka zastosowań, przydatna w każdym domu. Duże kilogramowe opakowanie orzechów laskowych mamy w korzystnej ofercie cenowej z myślą o osobach, których potrzeby kulinarne w tym zakresie są nieco większe.

Pamiętajmy, że orzechy to jeden z najbogatszych w składniki odżywcze pokarmów, które w bardzo dobry sposób uzupełniają zbilansowaną dietę o cenne kwasy tłuszczowe, witaminy, minerały i przeciwutleniacze. Warto o nich pomyśleć, gdy poszukuje się słodkiej przekąski pomiędzy posiłkami i zajrzeć do naszego sklepu, w którym można znaleźć je w wersji eko – z zielonym listkiem potwierdzającym ich jakość! Duża rozpiętość gramatur łuskanych orzechów laskowych w naszym sklepie pozwala na znalezienie takiego produktu, który najlepiej spełni oczekiwania konsumenta. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem orzechów laskowych!