• Kategorie
  • Szukaj
  • Probiotyki

Podstawa zdrowej, mądrze skomponowanej diety? Większość z Nas postawiłaby na te produkty, które bogate są w tak cenne dla zdrowia witaminy i minerały. Jednak nie tylko one sprawiają, że nasz sposób żywienia przyczynia się do poprawy zdrowia, utrzymania świetnej kondycji czy dobrego samopoczucia - równie ważne dla naszego organizmu są naturalne probiotyki - czyli zdrowe produkty, zawierające hodowle żywych drobnoustrojów. I choć „drobnoustroje”  niekoniecznie muszą kojarzyć się ze zdrowiem - ich greckie nazewnictwo „pro bios” oznacza... „dla życia”! Dlaczego ekologiczne probiotyki są tak ważne? Przeczytaj na dole tej storny, pod listą produktów...

Zdrowy układ pokarmowy

Naturalne probiotyki możemy znaleźć w popularnych produktach fermentowanych - takich jak kiszony ogórek czy kapusta - a także w kefirze, maślance, jogurcie czy kwaśnym mleku, czyli zdrowym nabiale. To właśnie dzięki ekologicznym probiotykom jesteśmy w stanie zadbać o nasze jelita - a konkretnie o florę jelitową. Zdrowe i naturalne probiotyki działają niczym ochrona  na układ pokarmowy - niwelują biegunki, usprawniają perystaltykę jelit, a także przyspieszają trawienie. Jeśli nie sięgasz zbyt często po kefir czy maślankę - zadbaj o jelita stosując probiotyki w formie wygodnych, ekologicznych kapsułek. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z probiotykami wybierz tak zwany „starter” (polecamy ten od Aliness - posiada w składzie aż trzy szczepy żywych komórek bakterii!, a następnie powoli zwiększaj dawkę zdrowych substancji (wybierając naturalny probiotyk z serii „Balance” lub „Balance Forte” - również od Aliness).

Naturalna redukcja

Jeśli dążysz do utraty zbędnych kilogramów - ekologiczne probiotyki mogą Ci w tym pomóc! Dzięki wytwarzaniu kwasów organicznych w żołądku - wyrównują poziom jego pH, co oznacza, że organizm może skuteczniej i szybciej walczyć z ewentualnym zakażeniem jelitowym. Szczególnie ważne powinno być to dla tych z Nas, którzy chcą przejść na zdrową i naturalną dietę, odpowiednio wcześnie doprowadzając swój układ pokarmowy do porządku -  dzięki suplementacji zdrowych szczepów bakterii obniżamy tak zwany „zły cholesterol”, a nasz metabolizm poprawia się. Osoby zmagające się z otyłością - mają najczęściej zaburzony bilans między licznymi bakteriami - to właśnie naturalne preparaty probiotyczne pomagają im na nowo uzyskać równowagę w jelitach. Wybierz preparat pod odpowiednim dla siebie kątem - zdrowe probiotyki w wielu wersjach proponuje Aliness: „Sport&Fitness” (gdy do zbilansowanej diety chcesz wprowadzić aktywność fizyczną), „Man Balance” lub „Women Balance” (kiedy potrzebujesz naturalnych szczepów dedykowanych swojej płci) lub wersję „Forte” (z 13 szczepami zdrowych bakterii!), gdy stosujesz probiotyki od dłuższego czasu. Wybierz naturalne suplementy dla siebie i swojej Rodziny! Tak, dla dzieci również!

Ekologiczne napoje probiotyczne

Nie jesteś zwolennikiem probiotyków w formie kapsułki? Spróbuj zdrowych i naturalnych probiotyków w płynie od JoyDay! Dzięki prostym składom - bez komponentów ziołowych - mogą stosować je nawet alergicy! Naturalne napoje w kilku wersjach smakowych (polecamy tę z kurkumą, pieprzem i imbirem - w sam raz na okres jesienno-zimowy!) przyczyniają się do odbudowy mikroflory jelitowej. Wygodną butelkę o pojemności 125 ml wrzucisz do plecaka czy torebki, dzięki czemu zabierzesz swój zdrowy probiotyk do pracy, na uczelnię czy w podróż! Wersja „domowa”? Naturalny i smaczny koncentrat ekologicznego napoju probiotycznego, który rewelacyjnie sprawdzi się nie tylko w trakcie leczenia zatrucia pokarmowego, ale jako wsparcie codziennej zdrowej diety!

Na co warto zwrócić szczególną uwagę, wybierając ekologiczne probiotyki? Na ich skład! Wybierz zdrowy produkt ze sprawdzonego źródła - naturalne suplementy kupisz w sklepach ze zdrową żywnością. Wszystkie wymienione w artykule ekologiczne probiotyki znajdziesz w ofercie internetowego sklepu ze zdrową żywnością Zdrowie Na Stole. Wzmocnij układ pokarmowy - szybko, skutecznie i mądrze!