• Kategorie
  • Szukaj
  • Orzechy brazylijskie

Sięgając po orzechy warto mieć na uwadze te pochodzące z ekologicznych upraw. Dzięki nim można nie tylko nasycić niewielki głód pomiędzy posiłkami, ale również wzbogacić wiele potraw w swoim menu o wyróżniający się smak i liczne wartości odżywcze. Orzechy brazylijskie pochodzące z regionu Pará w Brazylii to jeden z najcenniejszych przysmaków, jakie można zakupić w naszym sklepie, i zdecydowanie warto to zrobić!

Skład i wartość odżywcza orzechów brazylijskich

Orzechy brazylijskie to bardzo kaloryczna przekąska, jak wszystkie orzechy, co wynika bezpośrednio z zawartości tłuszczu. Przeważają w nich kwasy tłuszczowe jednonienasycone i wielonienasycone – te, które uznaje się za najbardziej cenne dla zdrowia naszego układu nerwowego. Są także bogatym źródłem pełnowartościowego białka roślinnego, dlatego wspaniale uzupełniają o ten makroskładnik różne ciastka czy sałatki.

Składniki bioaktywne w orzechach brazylijskich

Wysokiej jakości orzechy brazylijskie pochodzące z certyfikowanych ekologicznych upraw to gwarancja najwyższego stężenia korzystnych składników bioaktywnych. W eko orzechach znajdują się przede wszystkim duże ilości selenu – pierwiastka niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania hormonów tarczycy oraz układu odpornościowego. Te orzechy mają w sobie również wiele witamin z grupy B, kwasu foliowego, żelaza, magnezu, fosforu, wapnia i potasu. Cała ta pula cennych związków powoduje, że wybierając orzechy brazylijskie na przekąskę lub pyszny dodatek do potraw można w prosty sposób wzmocnić swoje zdrowie.

Jak orzechy brazylijskie wpływają na zdrowie?

Z uwagi na wysoką zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych poleca się spożywać orzechy każdej grupie wiekowej – dzieciom, młodzieży oraz osobom dorosłym, szczególnie pracującym umysłowo, a także seniorom. Wynika to z dobroczynnego wpływu tych tłuszczów na pracę mózgu – tych składników potrzebuje układ nerwowy, by pozostawać w dobrej kondycji, a koncentracja i pamięć była na najwyższym poziomie. Oprócz tego kwasy tłuszczowe w połączeniu z błonnikiem obniżają profil lipidowy, zmniejszając ryzyko zachorowania na choroby serca. Przekąski w tej postaci zaleca się również diabetykom – orzechy brazylijskie eko mają wysoką zawartość białka i błonnika, które opóźniają wchłanianie cukru do krwi. Zaleca się jeść orzechy brazylijskie także panom, którzy planują potomstwo, ponieważ z uwagi na bogactwo selenu pomagają one poprawiać jakość nasienia.

Orzechy brazylijskie warto jeść również dla urody

Wśród bioskładników znajdujących się w składzie orzechów brazylijskich warto wyróżnić witaminę E, zwaną witaminą młodości. Nie bez powodu – to silny przeciwutleniacz, który ma zdolność do hamowania działania wolnych rodników, a tym samym sprzyja utrzymaniu zdrowia i młodego wyglądu wszystkich komórek ciała. Osoby, które dbają o sylwetkę nie powinny się obawiać orzeszków para (brazylijskich) w diecie redukcyjnej. Należy jednak spożywać je z umiarem z uwagi na wysoką kaloryczność. Kwasy tłuszczowe znajdujące się w nich pozwalają skutecznie przyspieszać spalanie tkanki tłuszczowej, w połączeniu z lekką dietą oraz regularną aktywnością fizyczną.

Dlaczego orzechy bio to najlepszy wybór?

Z regularnego spożywania orzechów brazylijskich można odnieść wiele korzyści zdrowotnych, jednak najlepszym wyborem są te w postaci surowej, bez smakowych dodatków, które powodują, że niepotrzebnie dodajemy do diety więcej cukru czy soli, których we współczesnej diecie i tak jest zbyt dużo. Wybierając produkty oznaczone certyfikatem bio, czyli zielonym listkiem na etykiecie, masz pewność, że są to orzechy najwyższej jakości. Uprawiane w warunkach ekologicznych w sprzyjającym im klimacie, mają szansę wzbogacić się o maksymalną ilość składników bioaktywnych. Dodatkowo świadome kupowanie orzechów naturalnych sprzyja ekologicznemu postępowaniu na co dzień. Przede wszystkim jednak, kiedy wybierasz orzechy bio, odżywiasz siebie i swoich bliskich tylko produktami najlepszymi, które korzystnie wpływają na zdrowie i urodę.

Jakie orzechy znajdziesz w naszym sklepie?

W sklepie Zdrowie na stole to oferujemy produkty, które starannie wybieramy od naszych dostawców, by nasi konsumenci mogli kupować tylko to, co wyróżnia się jakością spośród wielu powszechnie dostępnych artykułów spożywczych. Dla urozmaicenia im zakupów oferujemy orzechy brazylijskie naturalne bez dodatków, gotowe do spożycia od razu. Najmniejsze opakowania 100 g to porcja w sam raz jako przekąska dla osoby dorosłej lub dziecka – zapakowanie ich do szkolnego plecaka to sposób na pyszny i sycący dodatek do drugiego śniadania.

Mamy również gramatury 150 lub 350 g, które sprzyjają utrzymaniu zdrowej diety na co dzień bez obaw o zepsucie się orzechów. Wysoka zawartość kwasów tłuszczowych orzechach brazylijskich sprawia, że mają one tendencję do szybkiego jełczenia. Dla satysfakcji jedzenia zawsze świeżych, chrupiących orzechów zalecamy kupowanie mniejszych opakowań. Dla osób o dużych potrzebach również mamy coś wyjątkowego – duże paczki po 1 lub 2,5 kg, bardzo korzystne pod względem cenowym. Zapraszamy do skosztowania naszych eko orzechów brazylijskich i częstego sięgania po nie – dla zdrowia i urody!