• Kategorie
  • Szukaj
  • Kaszki dla dzieci ekologiczne

Przeczytaj nasze artykuły na temat ekologicznych kaszek oraz dodatków do kaszek. Zobacz też jakie kaszki stosować podczas rozszerzania diety dziecka

Przeczytaj nasz blog m.in. o karmieniu dzieci.

Zdrowe posiłki, które proponujemy naszym najmłodszym klientom, nie zawierają szkodliwych toksyn ani cukrów prostych. Ponadto kaszki dla dzieci pochodzą z certyfikowanych upraw ekologicznych. Naturalne pochodzenie jest gwarancją doskonałego smaku. Umożliwiamy wdrażanie zasad zdrowego odżywiania już od pierwszych miesięcy życia maluszka. Dlatego nasza oferta obejmuje kaszki dla niemowląt o urozmaiconym i starannie dobranym składzie.

Naturalne kaszki dla dzieci – wartościowe śniadanie

Kasza jaglana to jeden z najpopularniejszych wyborów rodziców, jeżeli chodzi o zdrowe posiłki dla swoich pociech. Mimo że znana jest już od tysięcy lat, długo nie doceniano jej wartości odżywczych. W naszym sklepie Kaszka jaglana występuje zarówno solo, jak i w duecie z kaszą owsianą. Najważniejsza zaleta kaszy jaglanej to jej lekkostrawność – nie zawiera glutenu. Ponadto jest źródłem żelaza oraz krzemu, co ma zbawienny wpływ na włosy, skórę oraz paznokcie. Dlatego ten eko produkt polecamy całej rodzinie.

Równie wartościowa jest Kaszka owsiana bogata w błonnik rozpuszczalny, a także pożywne tłuszcze. Owsiane kaszki dla dzieci regulują trawienie, ponieważ wzmacniają oraz regenerują pracę jelit. Z kolei Kaszka jaglano-owsiana to pożywne, a zarazem delikatne śniadanie łączące właściwości prosa i owsa. Jak w przypadku większości naszych bio kasz, ich przygotowanie zajmuje 2-3 minuty. Kaszki dla niemowląt wymagają bowiem gotowania w mleku lub w wodzie.

Bezglutenowe kaszki dla niemowląt

Dzieci z problemami trawiennymi lub nadwrażliwością na gluten mogą także cieszyć się pełnowartościowym posiłkiem. W ofercie posiadamy naturalne kaszki dla dzieci ze zbóż bezglutenowych. Oprócz wymienionej już kaszy jaglanej polecamy także Kaszkę 4 zboża, w której skład wchodzi: proso, gryka, amarantus oraz komosa ryżowa. Pochodzenie amarantusa i komosy ryżowej wywodzi się z Ameryki Południowej. Rośliny te idealnie uzupełniają skład kaszki dla dzieci, są bogate w białko, żelazo, magnes oraz wapń.

Inny produkt to Kaszka ryżowa bezglutenowa wzbogacona o witaminę B1. Zawiera certyfikowane eko składniki, w tym pełnoziarnistą mąkę ryżową. Nie wymaga gotowania, wystarczy ją zalać gorącym mlekiem lub wodą, a następnie przestudzić.

Kaszki dla dzieci z dawnych zbóż

Eko produkty pochodzące z polskiego rolnictwa ekologicznego to również polecana przez nasz mieszanka Kaszka manna dawnych zbóż. W jej skład wchodzą 3 stare odmiany pszenicy: płaskurka, orkisz, samopsza. Pierwsza z nich słynie z dużej ilości składników mineralnych, orkisz zawiera dodatkowo sporo białka oraz witamin. Samopsza natomiast to najstarsza odmiana pszenicy i zgodnie z badaniami gluten, który zawiera ta roślina, lepiej się wchłania niż ten pochodzący z pszenicy zwyczajnej. Ze względu na zdrowotne właściwości tego zboża oferujemy także bio Kaszkę z samopszy.

Kaszki dla niemowląt – zestawy i mieszanki

Proponujemy szereg mieszanek kasz dla dzieci, których wspólną cechą jest naturalne pochodzenie. Niezwykle urozmaicony skład zawiera bio Kaszka 5 zbóż. Starannie wyselekcjonowane odmiany – żyto, orkisz, owies, jęczmień oraz gryka – tworzą danie o wysokiej dawce energii i składników odżywczych. Orkisz jest źródłem siły, gryka dostarcza organizmowi m.in. unikatowych aminokwasów, a jęczmień zawiera sporo błonnika. Niewątpliwie ten eko produkt spełnia wszelkie wymagania rodziców troszczących się o zdrowy rozwój swojego dziecka.

Polecamy bio kaszkę Kameleon. Oprócz aż 8 rodzajów kasz w skład mieszanki wchodzą liofilizowane owoce i warzywa. Pozwala to na dowolne komponowanie posiłków, zmianę ich koloru oraz smaku. W naszym sklepie oferujemy także eko mieszanki ograniczone do dwóch lub trzech rodzajów kasz. Każdą z nich charakteryzuje łagodny smak i lekkość posiłku, co jest szczególnie ważne w przypadku najmłodszych dzieci.

Naturalne dodatki do kaszki dla dzieci

Sproszkowane owoce lub warzywa to bardzo atrakcyjna forma dodatku do naturalnych kasz. Nie zawierają cukru, a ze względu na doskonały smak i przyciągającą uwagę maluszka formę, są dla niego bardzo atrakcyjne. Wśród proponowanych przez nas owoców liofilizowanych znajdziecie: śliwkę, truskawkę, malinę, jagodę oraz czarną porzeczkę. Można je zakupić w postaci bio-różdżek albo jako proszek do samodzielnego dozowania. W ofercie mamy również warzywny odpowiednik tego produktu oraz warzywno-owocowe mieszanki np. jabłko, gruszka i pietruszka. Liofilizowane owoce bądź warzywa dodane do kasz HELPA urozmaicą ich smak. Ponadto wzbogacą kaszki dla dzieci o kolejne witaminy.

Polecamy także dodatki w postaci ekspandowanych ziaren oraz tradycyjne przeciery owocowe lub warzywne. W formie bio-ekspandów występuje proso, komosa, gryka oraz amarantus. Niektóre z nich dodane do kaszki dla niemowląt zwiększają zawartość żelaza, dlatego są polecane przy jego niedoborze.

Kaszki dla dzieci dostępne w naszym sklepie pochodzą od firmy HELPA. Producent zadbał o w pełni naturalne pochodzenie i zdrowy, bezpieczny dla najmłodszych skład. Już dziś możesz zatroszczyć się o to, by Twoje dziecko od początku odkrywało świat naturalnych smaków.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą sklepu Zdrowienastole.pl.