• Kategorie
  • Szukaj
  • Lampy solne

Czy aranżacja wnętrza może być prozdrowotna? Lampy solne udowadniają, że... tak! Ekologiczne bryły soli zamocowane na estetycznych podstawach, wewnątrz których zamieszczane są oprawki elektryczne – cieszą się nie lada popularnością!  Czy sól himalajska zawarta w lampach rzeczywiście ma wpływ na nasz stan?

Lampy solne dla zdrowia

Działanie lampy solnej opiera się na podniesieniu poziomu jonów ujemnych w pomieszczeniach, w których palona jest bryła. Dzięki zawartości naturalnej soli himalajskiej – stanowi ekologiczny jonizer, poprawiający nasze samopoczucie. Dla przykładu – zapalając lampę solną przed snem osiągniemy ten sam efekt co przy wizycie w kopalni soli. Lampa solna jest więc nie tylko wygodnym i praktycznym rozwiązaniem, ale przede wszystkim...skutecznym!

Ekologiczna lampa solna

Czy lampy solne są dla każdego? Z całą pewnością – tak! Jeśli chcemy poprawić swoje zdrowie i samopoczucie – ten prozdrowotny gadżet powinien znaleźć miejsce w naszym domu. Lampy solne (na przykład te od Himalayan Salt) szczególnie polecane są osobom, zmagającym się na co dzień z problemami układu oddechowego, bezsennością czy przepracowaniem. Lecznicza sól himalajska w kontakcie z ciepłem wytwarzanym przez oprawkę wewnątrz bryły - poprawia koncentrację oraz niweluje działanie sprzętu elektronicznego. Szczególnie polecamy umieszczenie lampy w okolicy komputera lub telewizora - jej kojące światło pomoże zrelaksować się po intensywnym dniu.

Jak wybrać lampę solną?

Decydując się na zakup lampy solnej dla siebie i swojej rodziny – zwróć uwagę na miejsce, w którym dokonujesz zakupu. Naturalne lampy wysokiej jakości, zawierające odpowiednio dużą bryłę soli, która warunkuje skuteczne działanie (minimum 2 kg) znajdziesz w sklepach ze zdrową żywnością, ekologicznymi suplementami i naturalnymi kosmetykami. Ten prozdrowotny gadżet nie tylko zadba o oryginalny wystrój w Twoim domu – ale przyczyni się do zdrowego snu oraz właściwej regeneracji. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym warto wesprzeć swój organizm naturalnym jonizerem, redukującym ilość szkodliwych drobnoustrojów w naszym domu. Co więcej, ekologiczna lampa solna to również świetna pomoc w walce z alergią oraz chorobami skóry!

Żarówka do lampy solnej

Do lamp solnych zwykle stosuje się żarówki o mocy zwykle w zakresie od 25 do 35 watów, ponieważ ich głównym celem jest ogrzewanie bryły soli, a nie oświetlanie pomieszczenia. Żarówki te powinny być żarowe, ponieważ wydzielają one ciepło, które jest niezbędne do stymulowania procesu jonizacji soli. Dzięki ogrzewaniu bryły soli, wokół niej tworzy się promieniowanie podczerwone, które przyspiesza proces jonizacji, zwiększając wydzielanie jonów do otoczenia.

Kliknij i przeczytaj więcej na temat lamp solnych.