• Kategorie
  • Szukaj
  • Kawy z topinamburu

Kawa z topinamburu to coś doskonałego dla osób, które cenią zdrowy styl życia, ale nie chcą rezygnować z ulubionych smaków. Napar z tej wyjątkowej rośliny okazuje się znakomitym zamiennikiem tradycyjnej małej czarnej. Zaskakuje wyśmienitym smakiem, aromatem oraz wartościami odżywczymi. Nie bez powodu ekologiczna kawa z topinamburu znalazła się w ofercie sklepu Zdrowie na stole.

Topinambur – kawa o zaskakujących właściwościach

Jeśli chodzi o napój taki jak kawa, topinambur nadaje jej szczególne, zdrowotne właściwości. Otóż w jego kłączach znajduje się inulina, żelazo, potas, a także witaminy C oraz B1. Topinambur zawiera również krzem, który pozytywnie wpływa na kondycję włosów i paznokci. Poprawia też stan naczyń krwionośnych, zapobiegając chorobom układu sercowo-naczyniowego. Z kolei za sprawą wysokiej zawartości inuliny przyczynia się do obniżenia poziomu cukru we krwi. Co więcej, dzięki bardzo niskiemu indeksowi glikemicznemu jest odpowiedni dla diabetyków. Nasza ekologiczna kawa z topinamburu usprawnia przemianę materii oraz wspiera układ odpornościowy.

Kawa topinambur – smak, który warto poznać

Kawa z topinamburu przypomina w smaku naturalną kawę. Wrażenie to potęgują egzotyczne przyprawy i inne dodatki, które do niej trafiają, jak np. korzeń mniszka lekarskiego. Co ważne, taki napar można pić właściwie bez ograniczeń, ponieważ w jej skład nie wchodzi kofeina. Świetnie pasuje zarówno do śniadania, jak i słodkich przysmaków. To idealny wybór dla miłośników naturalnych napojów oraz zapalonych kawoszy. Zapraszamy do zakupów!