• Kategorie
  • Szukaj
  • Produkty ekologiczne dla dzieci

Przeczytaj nasz blog m.in. o karmieniu dzieci.

Dbając o prawidłowy, zrównoważony rozwój dzieci należy rozpocząć od podstaw – czyli od żywienia, ale również pielęgnacji. W szczególności przyzwyczajanie dzieci do żywności jak najmniej przetworzonej ma olbrzymie znaczenie dla ich zdrowia i kondycji w przyszłości. Doskonale wiemy, jak duże spustoszenie czynią w młodych organizmach cukry proste spożywane w nadmiarze. Dlatego przedstawiamy Ci całą gamę produktów żywnościowych, które będą każdego dnia wspierać Cię w naprawdę rozsądnych wyborach żywieniowych dotyczących Twojego malucha!

Ekologiczne produkty dla dzieci – co zawierają?

Zdrowa żywność dla dzieci to liczne produkty gotowe lub półprodukty, które pomagają rodzicom w zapewnieniu dziecku tego, co smaczne i chętnie zjadane, ale jednocześnie maksymalnie skupione na wartościach odżywczych. Dzieci uwielbiają słodkie smaki, ale nie należy dopuszczać do tego, by żywiły się cukrami prostymi, których nadmiar prowadzi do cukrzycy, otyłości i uzależnienia od słodyczy. Na etapie rozszerzania diety niemowlęcia warto skupić się na produktach ekologicznych – niezawierających cukru, których słodycz pochodzi jedynie od dodatku liofilizowanych owoców oraz węglowodanów naturalnie zawartych w zbożach – w postaci kaszy lub ekspandowanych, idealnych jako dodatek do posiłków.

Kaszki ekologiczne dla dzieci Czary Mamy to na przykład produkty, które wspaniale sycą, zapewniają maluchom mnóstwo energii, witamin i minerałów, a przy tym pomagają w rozszerzaniu diety o kolejne owoce czy warzywa. Produkty ekologiczne dla dzieci, takie jak owoce i warzywa liofilizowane, również te w proszku, pomagają w tworzeniu ciekawych wariacji posiłków, bez nudy i powtarzalności! Pozwalają one wzmacniać smak przyrządzanych kaszek, zup czy deserów bez dodatku jakichkolwiek sztucznych substancji smakowych, zapachowych ani barwników, a także cukru czy soli.

Zdrowa żywność dla dzieci – wygoda dla rodziców

Żywność bio dla dzieci oferowana przez Zdrowie na Stole, to sposób na to, by karmić swoje maluchy maksymalnie zdrowo, ale bez konieczności długiego i męczącego gotowania, czy czasochłonnego robienia zakupów. Wszystko, co potrzebne do zdrowego odżywiania kupisz przez internet, a z wybranych przez siebie produktów w mig przyrządzisz ulubione posiłki swojego dziecka. Duża różnorodność posiłków, z których wiele wystarczy tylko zalać wrzątkiem lub ugotować, pozwoli Ci każdego dnia serwować dziecku coś innego, w atrakcyjnej formie i przyjemnym smaku!

Mając w domu specjalne wafle ryżowe dla dzieci lub ciastka orkiszowe, możesz uzupełniać ich dietę w cenne witaminy, minerały i białka pochodzące ze zbóż, a przy tym szybko zorganizować malcowi przekąskę na popołudniowy spacer. Do tego zdrowy sok owocowy – i możesz przestać się martwić – gdy maluch po pobycie na świeżym powietrzu zgłodnieje, dasz mu taką przekąskę, która pomoże mu zaspokoić mały głód bez Twoich wyrzutów sumienia! Ekologiczne produkty dla dzieci to sposób na to, aby od najmłodszych lat nie przyzwyczajać dziecka do smaku cukru, jednocześnie zapewniając mu pełen dostęp do słodkich, chrupiących i smakowitych przekąsek i pełnowartościowych posiłków.

Dlaczego ekologiczna żywność jest tak ważna w żywieniu dzieci?

Zdrowa żywność dla dzieci marki Helpa oraz innych producentów oferowanych w sklepie Zdrowie na Stole, produkowana jest między innymi z produktów pochodzenia ekologicznego. Na licznych produktach ekologicznych dla dzieci znajduje się symbol unijnego zielonego listka – znak, że zboża, warzywa, owoce i zioła, które znajdują się w ich składzie, pochodzą z rolnictwa ekologicznego. Nie stosuje się w nim sztucznych nawozów ani środków ochrony roślin, dzięki czemu rosną one zdrowo, uwalniając maksimum swoich walorów smakowych, zapachowych i zdrowotnych.

Żywność ekologiczna dla dzieci przyzwyczaja maluchy do naturalnych smaków – wzbogaca ich doświadczenia o smaki różnych zbóż, pozwala akceptować kwaskowaty smak jagód, czy charakterystyczne dla wielu warzyw smaki, zapachy i konsystencję. Dzięki żywności bio dla dzieci, maluchy nie uzależniają się od dodatku cukrów prostych i innych substancji sztucznych, co sprawia, że ich dieta jest bardziej urozmaicona i bogatsza w składniki odżywcze. W przyszłości żywione w ten sposób dzieci nie stają się niejadkami i mają prawidłowe nawyki żywieniowe. To cel, do którego zdecydowanie warto dążyć! Produkowane przez markę Demeter produkty to fantastyczne przeciery owocowe i warzywne, które rodzice uwielbiają nie tylko ze względu na zawartość, ale również wygodny sposób karmienia dziecka.

Kosmetyki i akcesoria dla dzieci – stawiaj na najlepsze

Ekologiczna żywność dla dzieci wspiera ich prawidłowy wzrost i rozwój z naciskiem na zapobieganie chorobom cywilizacyjnym, w tym również próchnicy. Wybierając żywność bio dla dzieci, robisz dobry krok w stronę tego, aby kształtować i podtrzymywać prawidłowe nawyki u swojego malucha. A używając past do zębów, kremów oraz innych zdrowych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji wrażliwych ząbków i skóry malucha – dodatkowo wspierasz jego higienę! Wybieraj najlepsze kosmetyki i akcesoria dziecięce, aby od najmłodszych lat pokazywać dziecku, jak ważne jest dbanie o higienę jamy ustnej i pielęgnację skóry przy pomocy natury. Znajdziesz je w naszym sklepie Zdrowie na Stole w bogatej różnorodności!

A co do picia? Stawiaj na zioła

Herbatki ziołowe dostępne w naszym sklepie, to doskonały sposób na to, by uzupełniać dietę bogatą w ekologiczne jedzenie dla dzieci. Ziołowe napary mają wiele dobroczynnych właściwości – między innymi wzmacniają odporność, poprawiają trawienie i są doskonałe jako delikatny, naturalny napój dla malucha. Wybieraj same ekologiczne produkty dla dzieci i ciesz się, obserwując, jak rosną zdrowe i ciekawe nowych smaków!