• Kategorie
  • Szukaj
  • Witaminy, minerały

Jak dbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie? Odżywiając się w zbilansowany sposób, uprawiając sport oraz... stosując ekologiczne witaminy i minerały! Większość z Nas słyszała o tym jak ważna jest przemyślana suplementacja - czy jednak wiemy na co konkretnie ma wpływ? I choć wiele racji jest w tym, by przyjmować witaminy i minerały w naturalnej formie - przemycając ich odpowiednie ilości w codziennej diecie - nie zawsze jest to możliwe. Dlaczego?

Zdrowe składniki w wygodnej tabletce

Jednostka dziennego zapotrzebowania na witaminy i minerały to„mikrogram”, czyli µg - jedna milionowa grama. Aby lepiej zrozumieć ile wynosi  zalecane dzienne spożycie naturalnych składników mineralnych oraz witamin dla dorosłego człowieka na konkretne witaminy i minerały - warto przeliczyć typowo laboratoryjne µg na nieco mniej skomplikowane j.m, czyli jednostki. I tak dla przykładu - 50 µg znanej i lubianej witaminy D3 wynosi 2000 j.m., czyli tyle, co jej maksymalna dzienna dawka. Biorąc pod uwagę, że jedno żółtko jaja kurzego zawiera od 20 do 50 j.m. naturalnej witaminy D - w ciągu całego dnia powinniśmy spożyć ich aż... 40 - zakładając, że Nasze żółtka będą na tyle zdrowe i ekologiczne, by mieć w sobie 50 j.m. witaminy.

Ekologiczne minerały dla całej Rodziny

Wnioski nasuwają się same - to właśnie dzięki zdrowym witaminom i minerałom, zamkniętym w wygodnej formie kapsułek lub shota, którego możesz zabrać ze sobą do pracy czy na uczelnię, większości z Nas udaje się utrzymywać zalecane dzienne zapotrzebowanie na ważne dla zdrowia składniki. Warto wspomnieć, że osoby prowadzące aktywny tryb życia - na przykład intensywnie trenujące - mają większe zapotrzebowanie na witaminy i minerały od osób nieuprawiających sportu. Co więcej - Ci z Nas, którzy narażeni są na duży stres - również powinni zasięgnąć porady lekarza pierwszego kontaktu bądź dietetyka co do dziennego zapotrzebowania zdrowych składników aktywnych. I choć każdy z Nas jest inny - uniwersalne kombinacje witamin i minerałów (na przykład ta marki Aliness z dodatkiem wspierającego koncentrację żeń-szenia czy zestaw „Vit&Min” marki OstroVit) sprawdzą się w większości przypadków.

Jakie witaminy i minerały wybrać?

W zależności od dolegliwości, stylu życia czy sposobu odżywiania się - możesz wprowadzić do swojej zdrowej diety konkretne witaminy i minerały. Szybko się męczysz i odczuwasz znużenie? Rozważ suplementację ekologicznej witaminy B (polecamy kompleks witaminy B od Aliness z wersją fermentowaną witaminy B12, która nie tylko może zniwelować uczucie zmęczenia, ale także zadba o układ nerwowy!). A może w szczególny sposób chcesz przygotować swoją odporność na sezon jesienno-zimowy? Z pomocą przyjdzie witamina C marki OstroVit, działająca również jak naturalny witaminowy kosmetyk (pielęgnuje skórę od środka!). Rozpoczynając spersonalizowaną suplementację konkretnych witamin bądź minerałów - warto zaopatrzyć się w większą ich ilość. Dlaczego? Nasz organizm będzie potrzebował kilku miesięcy na to, by odczuć pozytywny wpływ zdrowych składników - uzbrójmy się jednak w cierpliwość. Wszyscy wiemy, że... na dobre warto poczekać!

Wybierając zdrowe i naturalne witaminy dla siebie i swojej Rodziny, zwróć uwagę na to czy asortyment sklepu ze zdrową żywnością jest na tyle szeroki, aby dobrać produkt pod swoje rzeczywiste potrzeby zdrowotne. Duży wybór naturalnych, ekologicznych suplementów diety znajdziesz w internetowym sklepie Zdrowie Na Stole, gdzie dodatkowo skorzystasz z aktualnych promocji - na przykład decydując się na witaminy i minerały wyłącznie marki Aliness, płacisz mniej!

Zadbaj o zdrowie i dobre samopoczucie - swoje i swoich Najbliższych! Przekonaj się, że suplementacja może stać się codziennym zdrowym nawykiem!