• Kategorie
  • Szukaj
  • Dom i ogród

Produkty do domu i ogrodu – podobnie jak zdrowe suplementy i jakościowa żywność – również mogą być naturalne i ekologiczne! Jak zmieniać wnętrze swojego domu i ogrodu w zgodzie z naturą? Zacznij od małych rzeczy! Wybierając świece sojowe zamiast tych z tradycyjnym woskiem – zadbasz o efektywny i prozdrowotny relaks. Ekologiczne świece o przemyślanych składach (polecamy te od Your Candle!) - zachwycą Cię pięknym zapachem (na przykład odświeżającej mieszanki jaśminu z bzem) i minimalistycznym designem. Naturalne świece zamknięte w uroczych słoiczkach to również doskonały pomysł na prezent!

Ekologiczny, świadomy styl życia to też produkty codziennego użytku – takie jak funkcjonalne butelki termiczne (bez BPA, toksyn i ftalanów – polecamy butelki marki Chic-Mic!). Dla aktywnych  świetnie sprawdzą się kubki podróżne z tworzywa PLA – pozyskiwanego z  kukurydzy i trzciny cukrowej! - ekologiczne lunchboxy i plastry rozgrzewające, wspierające regenerację po intensywnym treningu (na przykład od Perfect Plast).

Miłośnicy przytulnych wnętrz docenią relaksacyjną aromaterapię przy pomocy naturalnych olejków eterycznych i podgrzewaczy (sprawdź szeroki wachlarz zapachów marki Bispol – polecamy wanilię z pomarańczą!). Organizując przyjęcie – warto zadbać o bambusowe serwetki i słomki zero-waste (idealne zarówno do ciepłych, jak i zimnych napojów – na przykład od Zuzii, w zestawie z wygodnym czyścikiem!).

Sprzątanie domu również może być zgodne z naturą! Wybierając ekologiczne produkty do czyszczenia – na przykład z włosiem ze szczeciny naturalnej marki Starmann – dbasz o planetę oraz higienę swojego wnętrza! Aby nie generować plastikowych odpadów – to właśnie one rozkładają się najdłużej – wybierz ekologiczne, w pełni kompostowalne i biodegradowalne worki na śmieci (na przykład od BioBag). Szukasz ekologicznej alternatywy dla folii do owijania jedzenia? Wypróbuj naturalne opakowania do żywności z oczyszczonym woskiem pszczelim, które z powodzeniem zastąpią jednorazową folię spożywczą! Ekologiczny styl życia może być łatwy do wdrożenia– wybierz produkty, które nie tylko ułatwią codzienne wyzwania, ale również zadbają o to, co najważniejsze!