Rozszerzanie diety niemowlaka ma na celu zapoznanie maleństwa z nowymi smakami oraz przyzwyczajenie do gęstszej konsystencją pokarmu. Co ważne, zarówno układ pokarmowy, jak i nerki maluchów muszą być gotowe na takie zmiany. Dlatego musimy obserwować reakcje maluszka na stały pokarm. Podpowiadamy, od czego zacząć rozszerzanie diety, aby niemowlę osiągnęło jak największe korzyści.

Od czego zacząć rozszerzanie diety?

Zanim jeszcze podamy dziecku pierwsze warzywa lub owoce, warto uzupełnić jego dotychczasową mleczną dietę o kaszki. Rozszerzanie diety dziecka rozpoczynamy więc od podania mu kaszy. Lekkostrawna i delikatna w smaku Kasza Jaglana BIO doskonale sprawdzi się jako pierwsza kaszka dla niemowlaka. Często uważana jest za królową kasz, a z uwagi na wysoką zawartość żelaza jest bardzo zdrowa. Kasza jaglana nie zawiera glutenu, dlatego warto podać ją na początku. Dopiero później można sięgnąć po kasze zbożowe z glutenem, by sprawdzić reakcje maleństwa na ten składnik pokarmowy. Aby podać dziecku kaszkę po raz pierwszy, zaczynamy od bardzo małej porcji. Należy przygotować posiłek zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Następnie przy pomocy malutkiej płaskiej łyżeczki podajemy odrobinę kaszki dziecku. Powinno ono siedzieć lub przyjąć pozycję półleżącą. Podczas pierwszych prób karmienia niemowlę zje zaledwie kilka łyżeczek kaszki. W późniejszym okresie, gdy ilości te wzrosną, możemy podawać kaszkę 2 razy dziennie, pomału zastępując nią mleko.

Kiedy kaszka dla niemowlaka?

Zgodnie z opinią specjalistów sposób karmienia dziecka wpływa na rozszerzanie diety. Kaszka powinna więc być wprowadzona do diety niemowlęcia w wieku 4 miesięcy, jeśli jest karmione mlekiem modyfikowanym. W przypadku dzieci karmionych piersią możemy poczekać z rozszerzaniem diety do ukończenia przez nie 6 miesiąca życia. Jaka kaszka dla niemowlaka będzie odpowiednia? Staramy się wybierać wyłącznie produkty naturalne, unikając tym samym szkodliwych dodatków. Cukier nie tylko szkodzi i jest źródłem pustych kalorii, ale także przyzwyczaja dziecko do słodkiego smaku. Dlatego najzdrowsze kaszki dla dzieci to takie, które nie zawierają cukru, ani innych sztucznych dodatków. Polecamy zwłaszcza certyfikowane kasze dla dzieci – produkty rolnictwa ekologicznego, oznaczone symbolem BIO.

Jaka kaszka dla niemowlaka na początek?

Małe dziecko podobnie jak dorosły ma swoje preferencje smakowe. Dlatego nie zdziwmy się, kiedy kaszka dla niemowlaka mu wyjątkowo posmakuje. W naszym sklepie oferujemy różne kaszki zbożowe i mieszanki dla niemowlaków marki HELPA, seria Czary Mamy. Certyfikowane produkty mają oznaczenie BIO. Aby dostarczyć dziecku jak najwięcej energii, warto sięgnąć po Kaszkę Owsianą, która jest bardzo odżywcza i reguluje pracę jelit. Witaminowa bomba to Kaszka Manna Dawnych Zbóż, polecamy ją dla dzieci z nietolerancją glutenu. Obniżoną zawartość glutenu ma także Kaszka Jęczmienno-Gryczana lub Jaglano-Gryczana z amarantusem. Polecamy również niezwykle delikatną w smaku mieszankę – Kaszkę Jaglano-Owsiano-Gryczaną.

Oferowane kaszki nie są produktami błyskawicznymi. Oznacza to, że aby je przygotować, należy poświęcić kilka minut na gotowanie ich na kuchence. Co ważne, finalnie dziecko otrzymuje prawdziwą nieprzetworzoną kaszę o wyrazistej konsystencji i o naturalnym smaku. Ponadto w przeciwieństwie do wysoko przetworzonej żywności kaszki Czary Mamy dostarczają dzieciom łatwo przyswajalnych składników mineralnych i witamin. Jaka kaszka dla niemowlaka stanie się ulubioną potrawą Twojego dziecka? Sprawdź to sama, wybierając jedną lub kilka kasz HELPA z naszego sklepu. Możesz podawać je na różne sposoby, dodając liofilizowane owoce lub inne naturalne dodatki.