• Kategorie
  • Maślan wapnia 550 mg (bez sodu) x 100 tab. matrycowych - Aliness

Symbol: 5903242583421

Kwas masłowy jest jednym z krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych (SCFA - short chain fatty acids) fizjologicznie produkowanych w jelitach w procesie fermentacji błonnika, badania nad występowaniem i rolą SCFA w układzie pokarmowym trwają od ponad 40 lat.

59.90
53.91 cena z kodem Zobacz kody HURT10
szt. Dodaj do ulubionych
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty (pobranie) w Serocku 0
ORLEN Paczka 0
Odbiór osobisty w Serocku 0
ORLEN Paczka pobranie 8.99
Paczkomaty inPost 11.99
Paczkomaty inPost (pobranie) 15.99
Kurier 15.99
Kurier (pobranie) 19.99
Dostępność Mało
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 722 340 800

Zostaw telefon

Maślan wapnia  550 mg

(Kwas masłowy 192,5 mg)

100 tabletek matrycowych vege

suplement diety

 image

image

 

 

Składniki 1 tabletka 2 tabletki(porcja dzienna)

Maślan wapnia 550 mg 192,5 mg

w tym kwas masłowy     1100 mg 385 mg

 

Opatentowana technologia microPEARLS™  zapewniająca kontrolowane uwalnianie w przewodzie pokarmowym.

Produkt szczególnie polecany osobom ograniczającym spożycie soli (sodu).

 image

 

 Ograniczenie spożywania sodu pomaga w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi.

 

Składniki:sól wapniowa kwasu masłowego (maślan wapnia), matryca: certyfikowany całkowicie uwodorniony olej palmowy bez izomerów trans, lecytyna rzepakowa, substancja zagęszczająca: skrobia kukurydziana, substancja wypełniająca: błonnik kukurydziany (skrobia oporna), celuloza mikrokrystaliczna.

image

 

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia niezbędna do uzyskania korzystnego działania produktu: 1 tabletka dwa razy dziennie (rano i wieczorem). Zaleca się stosować preparat przez okres co najmniej 3 miesięcy. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia.

Produkt nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Zaleca się stosowanie zbilansowanej  diety i zdrowego trybu życia.

Warunki przechowywania: Przechowywać w temperaturze pokojowej w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem i  wilgocią.

Zawartość: 100 tabletek matrycowych VEGE

 

Pierwszy na rynku suplement diety pozwalający wzbogacić dietę w kwas masłowy bez jednoczesnego podnoszenia spożycia sodu dzięki zastosowaniu soli wapniowej kwasu masłowego zamiast powszechnie stosowanego maślanu sodu. Maślan wapnia jest mniej rozpuszczalny w roztworach wodnych niż maślan sodu co w połączeniu z opatentowaną technologią otoczkowania i zawieszania w specjalnej matrycy sprawia, że jego uwalnianie jest dłuższe w pasażu jelitowym i bardziej kontrolowane (dociera do właściwego miejsca w układzie pokarmowym).

Kwas masłowy jest jednym z krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych (SCFA - short chain fatty acids) fizjologicznie produkowanych  w jelitach w procesie fermentacji błonnika, badania nad występowaniem i rolą SCFA w układzie pokarmowym trwają od ponad 40 lat.

Największy (~ 80%) udział w SCFA obecnych w układzie pokarmowym człowieka mają 3 rodzaje kwasów: octowy, propionowy i masłowy występujące w dość stałych proporcjach: 60:25:15.

jelita grubego) oraz stymuluje ich wzrost i różnicowanie. Octan i propionian są metabolizowane w dalszej kolejności – po wykorzystaniu maślanu.

Unikalna opatentowana technologia produkcji microPEARLS™  zapewnia efekt przedłużonego i kontrolowanego uwalniania kwasu masłowego w przewodzie pokarmowym. W porównaniu z nieotoczkowanym  maślanem wapnia,  Butishield  jest znacznie bardziej odporny na rozkład w niższym pH początkowych odcinków układu pokarmowego  a tym samym większa jego część dociera do jelita grubego gdzie jest najbardziej potrzebny.

 image 

Oprócz „celowanego” miejsca uwalniania w przewodzie pokarmowym, technologia produkcji Maślanu Wapnia ButiShield™ pozwala na uzyskanie bardziej akceptowalnych cech organoleptycznych (głównie zapachu) niż typowy maślan sodu.

Maślan wapnia marki Aliness został dodatkowo wzbogacony skrobią oporną zwaną też błonnikiem kukurydzianym (NO GMO) czy też dekstryną oporną - błonnikiem o właściwościach prebiotycznych.

Skrobia oporna jest specjalnie przetworzoną formą skrobi, która nie jest trawiona w górnych częściach przewodu pokarmowego, dzięki czemu dociera do jelita grubego, przynosząc korzyści zdrowotne. Jej produkcja polega na zmodyfikowaniu struktury skrobi, co nadaje jej unikalne właściwości, takie jak wyższa odporność na trawienie i zdolność do fermentacji w jelitach. Dodatkowo wspiera wzrost korzystnych bakterii jelitowych takich jak L. plantarum, L. gasseri, L. helveticus, A. muciniphila, ma niski indeks glikemiczny.

Skrobia oporna zwiększa produkcję kwasów tłuszczowych krótkołańcuchowych (SCFA), w tym propionianu, butyranu i octanu, co jest kluczowe dla jelit.

 

Dlaczego maślan wapnia Aliness w postaci ButiShieldTM?

  • Jest mikrokapsułkowanym źródłem kwasu masłowego produkowanym przy użyciu autorskiej metody procesu natryskowego na warstwę matrycową
  • NIE ZAWIERA SODU. Ograniczenie spożywania sodu pomaga w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi.
  • Opatentowana technologia MicroPEARLS™ pozwala na trwałe i kontrolowane uwalnianie kwasu masłowego w CAŁYM przewodzie pokarmowym
  • Maślan wapnia jest mniej rozpuszczalny w roztworach wodnych w porównaniu z maślanem sodu co zwiększa jego kontrolowane uwalnianie
  • Maślan wapnia nie wymaga enzymatycznego uwalniania (lipazy)
  • Tabletki matrycowe o niskim zapachu kwasu masłowego

Producent:

MEDICALINE

OSTRÓWIEC 150

05-480 KARCZEW

 

EAN: 5903242583421