• Kategorie
  • ASTAKSANTYNA BIO 8 MG X 30 KAPS - BE ORGANIC

Symbol: 5903242583681

Astaksantyna Bio BeOragnic® pochodzi od światowego lidera produkcji ekologicznej Astaksantyny – czeskiej firmy Algamo, której infrastruktura produkcyjna, łącznie z ekologiczną farmą alg Haematococcus pluvialis zlokalizowna jest u zboczy gór w okolicach Karkonoskiego Parku Narodowego.

49.99
44.99 cena z kodem Zobacz kody HURT10
szt. Dodaj do ulubionych
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty (pobranie) w Serocku 0
ORLEN Paczka 0
Odbiór osobisty w Serocku 0
ORLEN Paczka pobranie 8.99
DPD Punkty Pickup 11.9
Paczkomaty inPost 11.99
Paczkomaty inPost (pobranie) 15.99
Kurier 15.99
Kurier (pobranie) 19.99
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 722 340 800

Zostaw telefon

Astaksantyna BIO 8 mg

30 kapsułek

Suplement diety

 image image

 

 

 Ekologiczny ekstrakt CO2 z alg Haematococcus pluvialis

 

  imageimage

 

 image

Składniki 1 kapsułka

Ekologiczny ekstrakt z alg  Haematococcus pluvialis 80 mg

w tym  astaksantyna Bio    8 mg

 image

Składniki: ekologiczna oliwa z oliwek extra virgin, ekologiczny nadkrytyczny ekstrakt CO2 z organicznej biomasy alg Haematococcus pluvialis, otoczka kapsułki: (substancja wiążąca: hydroksypropylometyloceluloza).    

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia: 1 kapsułka dziennie w trakcie posiłku.

Zawartość opakowania: 30 kapsułek

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Zrównoważony sposób żywienia oraz zdrowy tryb życia są podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Produkt nie powinien byś stosowany przez niemowlęta, dzieci i nastolatków

w wieku poniżej 14 lat oraz jeżeli tego samego dnia spożywane są inne suplementy żywnościowe zawierające estry astaksantyny.

Warunki przechowywania: Przechowywać w temperaturze pokojowej

w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed wilgocią i światłem.

image

Astaksantyna to nierozpuszczalny w wodzie barwnik karotenoidowy zaliczany do ksantofili. Czerwona barwa astaksantyny jest efektem obecności układu sprzężonych podwójnych wiązań, podobnie jak inne karotenoidy, astaksantyna absorbuje promienie UV i światło widzialne.

 

 image

Wzór chemiczny astaksantyny

 

Polarne grupy na obydwu końcach długiego łańcucha dają astaksantynie unikalną możliwość rozciągnięcia się przez całą podwójną warstwę lipidową, a tym samym zdolność zmiatania reaktywnych form tlenu po obydwu stronach błony komórkowej.  W zakresie właściwości przeciwutleniających astaksantyna jest kilkadziesiąt razy silniejsza niż witamina C, E  czy β-karoten.

Ekstrakcja nadkrytycznym dwutlenkiem węgla jest metodą pozwalającą na uzyskanie wyciągów roślinnych o wysokiej czystości  (nie ma potrzeby stosowania chemicznych rozpuszczalników i ekstrahentów).

Zaletą dwutlenku węgla w ekstrakcji nadkrytycznej jest stosunkowo niska temperatura w której CO2 osiąga tzw. punkt krytyczny czyli przy odpowiednim ciśnieniu  staje się płynem o dużej dyfuzyjności. Przechodzenie w stan nadkrytyczny przy temperaturze nieco ponad 31°C   sprawia,  że substancje aktywne  w pozyskiwanych ekstraktach nie ulegają degradacji wywołanej wysoką temperaturą. Dwutlenek węgla jest łatwo dostępny, bezpieczny, a  proces ekstrakcji nadkrytycznej z jego udziałem  nie obciąża środowiska chemicznymi pozostałościami poreakcyjnymi.

 

Astaksantyna Bio BeOragnic® pochodzi od światowego lidera produkcji  ekologicznej Astaksantyny – czeskiej firmy Algamo, której infrastruktura produkcyjna, łącznie z  ekologiczną farmą alg Haematococcus pluvialis zlokalizowna jest u zboczy  gór w okolicach Karkonoskiego Parku Narodowego. Do uprawy alg oraz procesu pozyskiwania z nich astaksantyny producent wykorzystuje górską wodę z własnego ujęcia w systemie umożlwiającym jej odzyskiwanie po procesie  oraz odnawialne źródła energii. 

Unikalna technologia uprawy alg odzwierciedla ich naturalne środowisko wzrostu a jednocześnie pozwala na pełną kontrolę warunków w celu pozyskania surowca  najwyższej jakości. Całość procesu  jak i pozyskiwany ekstrakt podlega  ścisłej kontroli laboratoryjnej oraz jest weryfikowany pod względem spełniana wymagań certyfikowanej produkcji ekologicznej w standardach amerykańskich i europejskich (USDA Organic /EU Organic).

Producent:

Medicaline Konrad Malitka

Ostrówiec 150

05-480 Karczew

EAN: 5903242583681