Czy jeden ekologiczny specyfik ze sklepu ze zdrową żywnością może wykazać kompleksowe działanie i korzystnie wpłynąć na wiele dolegliwości? Jak się okazuje - tak! Chyba wszyscy słyszeliśmy już o occie jabłkowym - ale czy pochyliliśmy się dłużej nad jego prozdrowotnymi właściwościami? Odkrywamy wyjątkowe działanie uniwersalnego i niedrogiego produktu dla całej Rodziny!

Zdrowy, ekologiczny ocet

Czym w zasadzie jest zdrowy ocet jabłkowy? To nic innego jak ocet pochodzący z jabłek, a konkretnie z procesu fermentacji tych owoców - posiada charakterystyczną żółtą barwę i jest naturalnie mętny. Jednym z najważniejszych składników zdrowego octu jest kwas jabłkowy - wykazujący silne działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające, a co za tym idzie – m.in. opóźnia proces starzenia się organizmu. Naturalny ocet jabłkowy zawiera ogromną ilość probiotyków. Uniwersalność ekologicznego octu (polecamy ten niefiltrowany marki Octim) sprawia, że jest nie tylko przyjmowany doustnie (po rozcieńczeniu 1:1 z wodą), ale również na zewnątrz - w formie tonika oczyszczającego, który dodatkowo rozjaśnia cerę oraz wzmacnia jej barierę ochronną. Co ciekawe, ze względu na te same właściwości - mnóstwo osób stosuje ocet jabłkowy do odkażania ran, przyspieszając tym samym ich gojenie. Prosty, ekologiczny sposób na zdrową skórę!


Naturalny skład octu

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, decydując się na stosowanie zdrowego octu jabłkowego? Na jego wysoką zawartość beta-karotenu, czyli organicznego związku chemicznego, wzmacniającego odporność, wspierającego wzrok oraz niwelującego ryzyko zachorowań na miażdżycę.

Zdrowy beta-karoten, zawarty w naturalnym occie, pozytywnie wpływa na ochronę skóry przed szkodliwym stresem oksydacyjnym. Jego działanie ucieszy także panie, które chcą na długo zachować swoją młodość - jego suplementacja jest wskazana szczególnie w czasie letnim, gdy Nasza skóra narażona jest na działanie promieni słonecznych. Jeśli używasz sporo zdrowego octu - warto wybrać większą pojemność, na przykład pięciolitrowy ocet jabłkowy niefiltrowany Horeca.

Działanie octu jabłkowego

Zdrowy i naturalny ocet jabłkowy to skarbnica cennych dla zdrowia substancji - prócz kwasu jabłkowego i beta-karotenu zawiera chociażby potas, sód, fosfor czy witamina C. Wskazane jest, by skład zdrowego octu pochodził z certyfikowanych składników - jak ten od Alce Nero. Nic dziwnego, że wielu miłośników zdrowego stylu życia stosuje tak zwane „shoty” z ekologicznego octu, dbając tym samym o dobrą formę i samopoczucie - nie tylko w okresie przeziębień. Zdrowe pektyny, naturalnie występujące w owocach, a więc i w occie jabłkowym - odżywiają organizm, dzięki czemu - w przypadku przeziębień - regeneruje się szybciej niż bez pomocy zdrowych składników aktywnych.

Co ciekawe, ekologiczny ocet jabłkowy skutecznie wykorzystasz także w swojej codzienną pielęgnacji twarzy! To właśnie na jego bazie stworzysz domowy, naturalny tonik - doskonały jako drugi krok pielęgnacji (po umyciu twarzy żelem lub pianką oczyszczającą). Mieszając 50 ml zdrowego octu jabłkowego ze 100 ml wody możesz liczyć na uzyskanie taniego i skutecznego kosmetyku - który z powodzeniem dostarczy Twojej skórze codzienną dawkę nawilżenia i wygładzenia. Domowy tonik z octu jabłkowego przyspieszy również gojenie się ran - a dzięki odczynowi kwaśnemu bez problemu możesz przechowywać go w temperaturze pokojowej!

Wybierając zdrowy ocet jabłkowy - sięgnij po sprawdzony produkt ze sklepu ze zdrową żywnością. Zarówno ocet marki Octim, Bio Food, jak i ocet Pięciu Przemian pochodzą z internetowego sklepu ze zdrową żywnością Zdrowie Na Stole. Jeden produkt - wielotorowe, prozdrowotne działanie! A Ty, w jaki sposób użyjesz swojego produktu?

Ekologiczne octy fermentowane

Naturalne octy posiadają cenne dla zdrowia właściwości, poprawiają nie tylko formę, ale i samopoczucie:

  • Naturalny ocet fermentowany powstaje w wyniku fermentacji, podczas gdy zwykły ocet może być produkowany z pomocą procesów chemicznych lub syntetycznych.
  • Naturalny ocet fermentowany jest bogatszy w enzymy, aminokwasy i probiotyki, które są korzystne dla zdrowia.
  • Naturalny ocet fermentowany może zawierać "matkę octową", czyli grudkowate konglomeraty kwasu octowego i bakterii mlekowych, które zapewniają dodatkowe korzyści dla zdrowia i mogą pomóc w poprawie trawienia.
  • Naturalny ocet fermentowany ma zazwyczaj delikatniejszy smak i aromat niż zwykły ocet.
  • Naturalny ocet fermentowany jest zazwyczaj produkowany w sposób bardziej ekologiczny i zrównoważony dla środowiska niż syntetyczny lub chemiczny ocet.
Zobacz w sklepie