Co powstanie na skutek połączenia 250 ml kawy, łyżki lub dwóch oleju kokosowego i takiej samej ilości masła? Wyjątkowy napój nazywany „bulletproof coffee”, czyli „kawą kuloodporną”! Tak zwana „bulletproof coffee” jest szczególnie dobrze znana osobom będącym na keto diecie – jednak raz na jakiś czas warto, aby każdy z nas posilił się pyszną odżywczą kawą z masłem i olejem! Dlaczego warto? Przede wszystkim ze względu na długotrwałe uczucie sytości, które pozostawia po sobie filiżanka zdrowej kawy – to właśnie dzięki niej rozpoczniesz swój dzień aktywnie, z dużą ilością potrzebnej na nadchodzące godziny energii. Zawarty w kawie ekologiczny olej kokosowy (koniecznie MCT – z angielskiego „Medium Chain Triglicerides”, czyli taki, który stanowi najlepsze źródło cennych dla zdrowia średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych) nie tylko wspiera zdrową utratę wagi poprzez „podkręcenie” metabolizmu, ale także... hamuje apetyt!

Przepis na bulletproof coffee

Do zrobienia pysznej, sycącej „kawy kuloodpornej” potrzebujesz:

- 250 ml świeżo zaparzonej kawy (polecamy ziarnistą Arabicę!)

- masło (najlepiej klarowane ghee lub kokosowe – jeśli chcesz spróbować wegańskiej wersji kawy)

- olej MCT (zwróć uwagę na jakość oleju – dobrze, jeśli jest certyfikowany i ekologiczny)

Całość możesz urozmaicić ulubionymi przyprawami – na przykład nadającym kawie delikatnej pikanterii cynamonem.

Bulletproof coffee – dla kogo?

Filiżanka mocnej kawy z dodatkiem masła i oleju sprawdzi się nie tylko osobom, chcącym zdrowo i skutecznie schudnąć – po „kawę kuloodporną” z powodzeniem mogą sięgać też sportowcy!

- Warto wziąć pod uwagę fakt, że bulletproof coffee sama w sobie – prócz zdrowych tłuszczów – nie zawiera żadnych innych wartości odżywczych – mówi Sandra Kania, dietetyk – Zanim zaczniemy pić kawę kuloodporną regularnie, zastanówmy się czy jesteśmy w stanie również w inny sposób „przemycić” cenny olej MCT w codzienną dietę – ponieważ zalecana ilość wypijanych filiżanek kawy dziennie to zaledwie jedna. I chociaż „keto kawa” rzeczywiście jest w ostatnim czasie bardzo modna – pamiętajmy, że to właśnie umiar w jej spożywaniu stanowi klucz do sukcesu zdrowej i przemyślanej diety!

KAWA ZIARNISTA ARABICA 100% 250G

Ekologiczna kawa arabica z certyfikatem Fair Trade marki Mount Hagen.


	  KAWA ZIARNISTA ARABICA 100% 
	  Zobacz w sklepie

KAWA ZIARNISTA ARABICA 100% 500G

Ekologiczna kawa arabica z certyfikatem Fair Trade marki Alce Nero.


	  KAWA ZIARNISTA ARABICA 100% 500G
	  Zobacz w sklepie

KAWA ZIARNISTA ARABICA BIO 250G

Ekologiczna kawa arabica kolumbijska z certyfikatem Fair Trade marki Lebensbaum.


	  KAWA ZIARNISTA ARABICA BIO 250G
	  Zobacz w sklepie