Czym różni się kolagen rybi od innych rodzajów kolagenu? Przede wszystkim wysoką wchłanialnością – plasującą się na poziomie nawet 90%. To właśnie zdrowy kolagen rybi znacząco przyczynia się do poprawy wyglądu skóry – wpływając na jej elastyczność, nawilżenie i blask. Co więcej, stosowanie ekologicznego rybiego kolagenu powinny rozważyć nie tylko osoby, chcące zachować młody, piękny wygląd – ale również ci z nas, dla których odporność na urazy, wzmocnienie kości i ścięgien, a także wsparcie ogólnej witalności organizmu stanowi ważny element codziennego funkcjonowania. Jak zadbać o uzupełnienie kolagenu w ciągu dnia? Przede wszystkim wybierając wysokiej jakości, sprawdzone produkty – dostępne w sklepach ze zdrową żywnością i suplementami.

Kolagen rybi – po jakim czasie efekty?

Zdrowa i przemyślana suplementacja wymaga czasu – dlatego tak ważne jest, aby – stosując naturalny kolagen rybi – uzbroić się w cierpliwość.

- Podobnie jak z każdą inną suplementacją, również efekty przyjmowania kolagenu widoczne są po określonym czasie – mówi Łukasz Szczotka, fizjoterapeuta – Najczęściej są to trzy miesiące, chociaż czas oczekiwania na efekt finalny zależy między innymi od stanu zdrowia i stylu życia. W codziennej pracy z pacjentami podkreślam jak ważne jest, aby suplementować kolagen regularnie – nawet najmniejsze odstępstwa w tej kwestii mogą zaprzepaścić wysiłek, włożony wcześniej w systematyczność suplementacji.

Jak wybrać kolagen rybi?

Osoby, chcące rozpocząć przyjmowanie kolagenu rybiego, powinny zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

- Przede wszystkim, nie kupujmy suplementów w marketach – zauważa Łukasz – Najprawdopodobniej nie będą to dobrze spożytkowane pieniądze. Wybierajmy suplementy w zaufanych, sprawdzonych miejscach – w razie wątpliwości możemy poradzić się w tej kwestii naszego kosmetologa czy fizjoterapeuty. Zdarza się, że pacjenci pytają mnie o dobrej jakości kolagen rybi. Osobiście mogę polecić produkt marki PharmoVit, który wzbogacony został kwasem hialuronowym, witaminą C i koenzymem Q10. Ważne, aby w codziennej diecie nie zabrakło nam bogatej w kolagen galaretki, która może stanowić ciekawą, ekologiczną propozycję na deser dla całej rodziny.