Piękne, zadbane paznokcie to wizytówka każdego z nas – szczególnie pań, które przykładają szczególną uwagę do kondycji swoich paznokci. Aby płytka paznokcia była piękna i zdrowa, nie wystarczą specjalne odżywki i specyfiki do pielęgnowania – ich stan niejednokrotnie pokazuje kondycję naszego organizmu. Zdarza się, że na paznokciach pojawiają się białe, nieestetyczne plamki – co oznaczają i jak sprawić, aby paznokcie znów cieszyły nas pięknym wyglądem? Podpowiadamy!

Zdrowe i mocne paznokcie

Nie wszyscy z nas zdają sobie sprawę jak ważny – również w przypadku zachowania dobrego wyglądu – jest odpowiedni poziom witamin i minerałów w organizmie. Niestety – kiedy zabraknie konkretnej substancji, najczęściej widzimy ten fakt na zewnątrz. Białe, niewielkie plamki na paznokciach oznaczają niedobory wapnia i cynku – prócz wprowadzenia zdrowej i naturalnej diety, powinniśmy suplementować konkretne substancje. Wapń znajdziemy oczywiście w produktach mlecznych, takich jak sery i jogurty, a także w rybach, fasoli, płatkach owsianych i orzechach. Z kolei cynk – odpowiedzialny również za zdrową i piękną skórę – występuje w dużych ilośiach w ostrygach, mięsie, serach żółtych, jajach i ryżu. Co ciekawe, dodatek białka zwierzęcego w diecie zwiększa jego wchłanianie, dlatego tak ważne jest, aby w naszej spiżarce nie zabrakło przetworów mlecznych.

wapń z muszli

Wylecz białe plamki!

Nie jest tajemnicą, że przyjmowanie cennych witamin i minerałów wyłącznie w formie żywności – nie dostarczy organizmu potrzebnych składników w optymalnym czasie. W większości pokarmów musielibyśmy spożyć ich horrendalne ilości – dlatego prócz zdrowej i naturalnej diety, wskazana jest naturalna, ekologiczna i – przede wszystkim – przemyślana suplementacja. Aby paznokcie znów wyglądały pięknie – warto przyjmować wapń w formie kapsułek, na przykład ten z muszli ostryg marki Aliness czy z dodatkiem witamin B3 i K2 od OstroVitu. Wapń – oprócz pozytywnego wpływu na płytkę paznokcia – przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania mięśni, budowy kości oraz zębów. Interesującym pomysłem na suplementację wapna jest również naturalne wapno organiczne z czerwonych alg.Co na paznokcie i cerę?

Jedną z najważniejszych zdrowych substancji, poprawiających stan skóry, włosów i paznokci jest znany nam wszystkim cynk. Wybierając suplement – zwróćmy uwagę na jego organiczne pochodzenie. Część producentów – na przykład Aliness – proponuje również zdrowy cynk chelatowany, uznawany za najlepiej przyswajalną formę. Aby wesprzeć swoje paznokcie w procesie leczenia – możesz sięgnąć również po specjalne shoty witaminowe marki PharmoVit. Ekologiczne płyny – stworzone na bazie wody demineralizowanej i naturalnych koncentratów owocowych – oprócz cennego cynku zawierają między innymi skrzyp, selen, witaminę A, kurkumę i ashwagandhę, zwiększającą odporność organizmu na stres.

Gdzie znaleźć wysokiej jakości cynk i wapń w przystępnej formie zdrowego suplementu? Ekologicznej suplementacji dla siebie i swojej rodziny szukaj w sklepach ze zdrową żywnością. Ciesz się pięknymi, mocnymi paznokciami i... świetnym samopoczuciem każdego dnia!