Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia WHO – optymalna, dzienna porcja ziaren ostropestu – słynącego z detoksykującego, prozdrowotnego działania – wynosi 12-15 ziaren. Czy jednak ziarna to jedyna forma, w której warto spożywać zdrowy ostropest plamisty? Jak się okazuje – w sklepie internetowym ze zdrową żywnością z powodzeniem znajdziemy również ostropest w formie wygodnych kapsułek, ostropest plamisty mielony, a nawet bio olej z ostropestu. Niezależnie od tego, po jaki produkt zdecydujemy się sięgnąć – warto wprowadzić ostropest w swoją codzienną rutynę żywieniową. To właśnie naturalny ostropest – jednoroczna roślina z rodziny astrowatych – wykazuje silnie odtruwające działanie, co przekłada się na wsparcie przede wszystkim wątroby. Ciekawostką jest, że to właśnie zdrowy ostropest plamisty może uratować osobę, która zatruła się muchomorami – nic dziwnego więc, że jest stosowany również w przypadku marskości wątroby u uzależnionych od alkoholu. Jego detoksykacja opiera się przede wszystkim na wysokiej zawartości sylimaryny, która leczy między innymi wirusowe zapalenie wątroby, krwawienia wewnętrzne (również z dróg rodnych u kobiet), a także wzdęcia oraz migreny.

- Ziarna naturalnego ostropestu mogą stanowić zdrowy, ciekawy dodatek, na przykład do jogurtu czy owsianki – mówi Sandra Kania, dietetyk – Decydując się na zakup ostropestu, warto sięgnąć również po ekologiczny olej – bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3. Nie wszyscy wiedzą, że zdrowy olej z ostropestu jest też niezwykle chętnie wykorzystywany w przemyśle kosmetycznym – ze względu na swoje przeciwzapalne działanie na skórę. Komu polecam ostropest? Przede wszystkim tym z nas, którzy chcą zadbać o swoją wątrobę – a na co dzień obciążają ją niezdrowym, tłustym jedzeniem czy alkoholem. Niestety, bez zmiany stylu życia – sama suplementacja nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, dlatego tak ważne jest, aby na co dzień dbać o zdrową i przemyślaną dietę – opartą na naturalnych, wysokiej jakości produktach.

Sprawdź naszą ofertę ostropestów.

OSTROPEST PLAMISTY ZIARNO BIO

Ekologiczne ziarno ostropestu 200G. Ostropest plamisty przyczynia się do ochrony wątroby oraz wspomaga trawienie i oczyszczanie organizmu.


	  
	 OSTROPEST PLAMISTY ZIARNO BIO
	  
	  Zobacz w sklepie