Niestety, nawet 46% zgonów Polaków mogą stanowić choroby krążenia – nadciśnienie tętnicze, zawał mięśnia sercowego, udar mózgu, zakrzepica żylna, zaburzenia rytmu serca czy miażdżyca naczyń krwionośnych. Aby uchronić się przed groźnymi dolegliwościami – warto wdrożyć w codzienną zdrową rutynę kilka kroków, które pozwolą nam zachować zdrowie i doskonałą formę układu krążenia. I choć nikogo nie zdziwi fakt, że to właśnie przemyślana, ekologiczna dieta odgrywa istotną rolę na drodze dbałości o serce i naczynia krwionośne – warto zwrócić uwagę również na odpowiednią suplementację wspierającą zdrowie układu krwionośnego.

Zdrowe antyoksydanty – co warto wiedzieć?

Osoby, chcące uchronić się przed chorobami serca – powinny zwrócić uwagę na cenne antyoksydanty, w skład których wchodzi witamina A, C i E, B6, B12 i kwas foliowy. Antyoksydanty – nazywane też „przeciwutleniaczami” - mają za zadanie neutralizację wolnych rodników tlenowych, które z kolei zwiększają ryzyko powstawania chorób oraz przyspieszają proces starzenia się. Antyoksydanty są więc przydatne nie tylko przy wsparciu leczenia i profilaktyce chorób układu krążenia – ale również dolegliwości związanych ze wzrokiem (również cukrzycą) i stawami. W codziennej, zdrowej diecie – bogatej w naturalne antyoksydanty – nie może zabraknąć przede wszystkim szpinaku oraz jarmużu, które z powodzeniem staną się podstawą lekkiej sałatki lub składnikiem pożywnego smoothie!

Suplementy na układ krążenia – jakie wybrać?

Ciekawym rozwiązaniem dla zabieganych może okazać się kompleks cennych ekstraktów wspomagających pracę układu krążenia – zamkniętych w formie wygodnej kapsułki powlekanej. Dzięki możliwości szybkiego przyjęcia tabletki (nawet w biegu, w ciągu dnia!) - nie musisz martwić się, że zapomnisz o swojej zdrowej, wspierającej serce rutynie. Czego szukać w suplementach na układ krążenia? Poprawiającego krążenie obwodowe ekstraktu z głogu, przyczyniających się do utrzymania prawidłowego ciśnienia we krwi winogron oraz ekstraktu z liści miłorzębu japońskiego. Na co dzień warto znaleźć również czas na aktywność fizyczną – dopasowaną do swoich możliwości.