Kupowanie zdrowej żywności online staje się coraz bardziej popularne, ponieważ oferuje wygodę, wyjątkową różnorodność produktów, której nie ma nawet w dużych hipermarketach, i przystępną cenę. Jednocześnie znalezienie niezawodnego i niedrogiego sklepu ze zdrową żywnością może być prawdziwym wyzwaniem. Przy tak wielu dostępnych opcjach, jakie oferuje nam internet, może być trudno zdecydować się, od czego zacząć. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, w jaki sposób nie zginąć w internecie i rozsądnie podejmować decyzje zakupowe. Na koniec wymienimy, czego możecie się spodziewać w zakresie cen w naszym sklepie internetowym.

Niskie ceny, nie daj się nabrać.

Nie jest tajemnicą, że sklepy internetowe konkurują ze sobą ceną. Nie da się jednak prowadzić biznesu, oferując swoim klientom tylko najniższe ceny. To jest po prostu niemożliwe na dłuższą metę i to bez różnicy, czy odnosimy to do najwiekszego w Polsce dyskontu, czy do jakiegokolwiek sklepu internetowego.

Za pomocą wyszukiwarek internetowych szybko i łatwo znajdziesz poszukiwany produkt oraz porównasz ceny u różnych sprzedawców. Na dzisiejszym konkurencyjnym rynku niektóre sklepy podcinają ceny, aby zdobyć klientów. W tym zakresie widzieliśmy już wiele. Np. oferowanie w reklamie ceny produktu, którego już nie ma w sprzedaży, tylko po to, żebyś wszedł na stronę sklepu i zobaczył inne oferty. Jest to oczywiście skrajny przypadek i chyba nie najlepszy pomysł na pozyskanie klienta. Najczęściej jednak widzimy, że sklepy wykorzystują tani produkt jako przynętę, aby zachęcić klientów do robienia zakupów. Prowadzić to często do tego, że klienci wydadzą więcej, niż początkowo planowali oraz kupią inne produkty, które są droższe. To jest jak najbardziej powszechne i trudno tu się doszukiwać podstępu. Ważne, żebyście mieli świadomość ,w jaki sposób sklepy przyciągają Was do siebie. 

Rabaty i zniżki.

Rabaty i zniżki dobrze wygladają na reklamie i naprawdę są skuteczne w pozyskiwaniu klientów. Czy rzeczywiście są prawdziwe? To zależy, jak na to spojrzeć. Zniżka w sklepie jest prawie zawsze prawdziwa, wymuszają to przepisy prawa, i rzeczywiście oznacza, że produkt kiedyś był sprzedawany drożej w tym sklepie. Ale… no własnie, jest "ale" - niestety najczęściej jest tak, że produkt po obniżce wcale nie jest tańszy niż ten sam produkt w innym sklepie. Tyle tylko, że w innym sklepie on zawsze był tańszy.

Innym rodzajem rabatu jest rabat progresywny: im więcej wydajesz, tym większy rabat otrzymujesz. Naszym zdaniem jest to uczciwe o otwarte podejście do kwestii oferowanych cen - zyskujecie niższą cenę, a sklep dzięki Wam zwiększa obrót i mniej wyda na przygotowanie przesyłki.


Program lojalnościowy.

Programy lojalnościowe to dla sklepów skuteczny sposób nagradzania klientów za ich lojalność. To również czysta kalkulacja ekonomiczna. Zamiast wydawać pieniądze na drogie reklamy, bardziej opłaca się dać zniżkę dla lojalnych klientów. Zbierając punkty za wydatki, otrzymujecie rabaty na przyszłe zakupy - tak w skrócie to działa.

Darmowa przesyłka.

Cena zapłacona przez Klienta obejmuje również koszty przesyłki. Dlatego powinniście wziąć pod uwagę te dodatkowe koszty przy podejmowaniu decyzji, ile jesteście skłonni wydać na zakupy. Każdy sklep ma swoją własną strategię cenową w tym zakresie. Jedno jest jednak pewne - nie ma przesyłek darmowych. Wszystkie sklepy płacą za przesyłkę mniej więcej tyle samo. Pytanie tylko, kto pokrywa ten koszt.


Podsumowanie - jaki sklep wybrać?

Ceny są istotną częścią każdego sklepu, a te mają różne strategie cenowe. Załóżcie jednak, że celem każdego sklepu jest wygenerowanie marży. A ta raczej jest bardzo podobna w różnych sklepach.

Niektóre sklepy nastawiają się na klientów, którzy chcą robić mniejsze zakupy. To od zawsze największa grupa klientów. Inne na tych, którzy są skłonni wydać więcej na zakupy lub tych, którzy chcą wydać jeszcze więcej. Różne strategie cenowe prowadzą do tego, jak jest postrzegany sklep przez konkretnego klienta. Nie ma uniwersalnego sklepu, który zadowoli wszystkich klientów. Jeśli zależy wam na darmowej przesyłce, szukajcie sklepu z darmową przesyłką. Jeśli chcecie wydać większą kwotę na zakupy, szukajcie sklepu z rabatami progresywnymi, bo się nie opłaca kupować w różnych sklepach. Jeśli nie macie czasu szukać sklepu za każdym razem, znajdźcie sklep, który oferuje najhojniejszy program lojalnościowy. (a może też wybierze produkty za Was, np. na SMSa).

Co otrzymacie w naszym sklepie zdrowienastole.pl ?

Na koniec, co oferuje nasz sklep:

  • darmowa przesyłka od 30 zł

  • rabat progresywny do 17% zniżki

  • program lojalnościowy 5% zniżki

    Sprawdź wszystkie nasze rabaty. Aktualne promocje.

oraz:

  • obsługa telefoniczna, która odbiera telefony,

  • obsługa na czacie, jeśli nie możecie lub nie lubicie rozmawiać,

  • naprawdę doradzamy,

  • dużą liczbę najwyższych możliwych ocen.