Pisałam już o prozdrowotnych zaletach leżenia na macie z kolcami - jeśli ktoś z was próbował, to wie już jakie zalety przynosi taki „iglasty” relaks!
Czas iść o krok dalej - i to dosłownie… o krok! Większość nas zna to uczucie, kiedy po całym dniu spędzonych w butach - nasze stopy są spuchnięte i przemęczone. Często możemy odczuć ich pulsowanie po zdjęciu obuwia – szczególnie wtedy, kiedy postawimy stopy na chłodniejszym podłożu. I tu na pomoc przychodzi ponownie mata z kolcami! W jaki sposób? Już tłumaczę!

Nie jest tajemnicą, że na naszych stopach i dłoniach znajduje się wiele punktów odpowiadających funkcjonowaniu różnych części ciała. Jednak jak dokładnie użyć maty, aby zafundować sobie skuteczną akupresurę niwelującą ból stóp? Jak się okazuje - istnieje kilka metod, które jak najbardziej warto wypróbować!
 
Dla początkujących
 
Usiądź wygodnie na krześle - połóż matę do akupresury na ziemi przed sobą. Wyprostuj nogi, a następnie oprzyj podeszwy stóp na powierzchni maty. Zamknij oczy i pozwól myślom odpłynąć, podczas gdy delikatne kolce zadziałają niczym łagodzący, odmładzający stopy kompres.
 
Dla średniozaawansowanych
 
Ta metoda polega na naprzemiennym kładzeniu stóp na macie - przez około trzy minuty. Możesz swobodnie poruszać stopą lub dostosować swoją pozycję, aby zwiększyć nacisk podczas tego procesu. Kiedy już wykonasz ćwiczenie obiema stopami - połóż je na macie na dodatkową minutę.

Dla zaawansowanych
 
Sposób ten polega na staniu na macie i umożliwieniu kolcom namierzenia punktów nacisku na podeszwach stóp. Poczuj orzeźwiające ciśnienie, które pobudzi Twoje zmęczone mięśnie, łagodząc napięcie i poprawiając krążenie. Gdy stanie na kolcach nie sprawia Ci już większego problemu - możesz wykonać powolny spacer po macie.
Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z maty do akupresury, zacznij małymi kroczkami! Spróbuj wykonywać krótsze sesje (na przykład 5–10 minut) mniej więcej co drugi dzień. Możesz też połączyć dwa sposoby relaksacji - i najpierw odprężyć plecy leżąc na macie parę minut, a następnie zrobić kilka przejść po macie nagimi stopami.

A jeśli ktoś jeszcze z Was nie zna maty z kolcami - to tylko przypomnę jakie korzyści płyną z jej używania! Korzystanie z tej masującej maty do stóp pomaga uwolnić się od napięcia. To wyjątkowy produkt, który wykorzystuje masę całego ciała do symulacji przepływu tlenu w organizmie oraz stymuluje krążenie krwi - nie tylko w stopie, ale także dłoni i palcach! Ponieważ jest to sprawdzona, bezpieczna i naturalna metoda poprawy zdrowia, nie powoduje ona skutków ubocznych. Taka mata do akupresury doskonale nadaje się zarówno do podróży, jak i do użytku domowego – co ciekawe, kosztuje mniej niż sesja masażu akupresurowego w gabinecie! To mini zabieg SPA w domu – na którym może pozwolić sobie dzisiaj każdy z Nas!

P.S. Po spacerze na macie nie zapomnij o odpowiednim nawodnieniu organizmu - na przykład przy pomocy wody kokosowej!