Naturalna, ekologiczna melisa nie od dziś słynie z właściwości uspokajających i wyciszających – eksperci zalecają wypijanie nawet 4 filiżanek dziennie (szczególnie w stanach wzmożonego stresu). Jej pozytywne działanie można odczuć już po 30 minutach od wypicia. Przyjmowanie naturalnej melisy warto wesprzeć aktywnościami umożliwiającymi osiągnięcie stanu relaksacji – medytacją, pracą z oddechem, uprawieniem sportu (na przykład pływaniem). Aby melisa była maksymalnie skuteczna – należy odczekać około 20 minut od zalania liści wrzątkiem. Osoby, mające problem z bezsennością, powinny wypijać jedną filiżankę melisy na chwilę przed pójściem spać. Co ciekawe, zdrowa melisa pomaga też na migrenę, kłopoty z koncentracją, a nawet przeziębienie. Dzieci, u których rodzice zauważyli zwiększone napięcie – mogą stosować melisę od czwartego miesiąca życia (po konsultacji z lekarzem rodzinnym). Aby jeszcze lepiej zadbać o układ nerwowy – warto sięgnąć po suplementację witamin z grupy B, magnezu i ashwagandhy.

Cytrynian Magnezu z potasem oraz B6

Wysokiej jakokści suplement diety, produkt nie zawiera dodatków tj. stearynianu magnezu czy barwników.


	  
	  Cytrynian Magnezu z potasem oraz B6
	  
	  Zobacz w sklepie

- Stosowanie zdrowej melisy to doskonały pomysł nie tylko dla osób, chcących doświadczyć skutecznego wyciszenia, ale również dla tych z nas, którzy zamierzają oczyścić organizm z toksyn, usprawnić przemianę materii oraz zrzucić zbędne kilogramy – mówi Sandra Kania – ekspert dietetyki, prowadząca prywatny gabinet dietetyczny w Kędzierzynie-Koźlu na Opolszczyźnie – Im więcej zdrowych i naturalnych ziół wprowadzimy w codzienną dietę, tym lepiej dla naszego zdrowia, formy oraz samopoczucia.
Miłośnicy efektywnego relaksu mogą urozmaicić wieczorną rutynę nie tylko filiżanką zdrowej melisy, ale także zastosowaniem mgiełki zapachowej z olejkami eterycznymi (idealnej do spryskania pościeli!).

Sprawdź naszą ofertę produktów "na wyciszenie".