Jak się okazuje, w dobie wzrostu świadomości społecznej na temat znaczenia ekologii w codziennym życiu – również pieluchy dla dzieci mogą być w 100% biodegradowalne, eko, zapewniające naszemu dziecku pełen komfort w ciągu dnia. To dobra wiadomość – szczególnie dla tych rodziców, którzy chcą połączyć zapewnienie dziecku wyjątkowej chłonności oraz delikatnego, nieuczulającego materiału pieluszki z troską o środowisko naturalne. Czy pieluchy z włókna bambusowego przeznaczone są wyłącznie do „zadań specjalnych”? W żadnym wypadku! Coraz więcej świadomych rodziców decyduje się na wdrożenie ich w codzienną rutynę dziecka – pozwalając skórze maluszka oddychać oraz czuć się w pełni swobodnie.

Eko produkty dla dzieci – dlaczego warto?

Stosowanie wygodnych, nieperfumowanych pieluszek z włókna bambusowego to nie tylko wpajanie od małego proekologicznych nawyków w trosce o dobro planety – ale również zapewnienie dziecku pozostawanie pieluszki na swoim miejscu. Wszystko za sprawą specjalnych falbanek 3D oraz miękkiego ściągacza, dzięki którym pielucha nie zszuwa się, nie spada – a maluszek może bawić się w najlepsze! Jednak ekologiczne pieluchy bambusowe to niejedyny produkt eko dla dzieci, na który warto zwrócić swoją uwagę – w sklepie ze zdrową żywnością, suplementami i kosmetykami naturalnymi z powodzeniem znajdziemy szereg wartościowych, ekologicznych produktów dla najmłodszych!

Jak pielęgnować delikatną skórą dziecka?

Podobnie jak pieluszki – kosmetyki stosowane do higieny i pielęgnacji maluszka również powinny być w pełni bezpieczne, niepodrażniające, nieperfumowane. Decydując się na zakup pierwszych eko kosmetyków dla swojego dziecka – warto zwrócić uwagę na zalecenia producenta, zawarte najczęściej na naklejonej na nim etykiecie. Tak zwane „produkty od pierwszego dnia” - na przykład szampon i żel do mycia ciała dla dzieci – skutecznie chronią delikatną skórę małego dziecka, jednocześnie pielęgnując ją w sposób naturalny i w pełni bezpieczny. Ciekawym produktem dla młodych mam mogą okazać się też płatki kosmetyczne dla dzieci z ekologicznej bawełny, których używanie z powodzeniem usprawni codzienną higienę i pielęgnację maluszka.

- Podobnie jak z produktami spożywczymi, również kosmetyki powinny być zawsze dostosowane do potrzeb naszego dziecka – mówi Sandra Kania, dietetyk – Kupując bio kaszki, ekologiczne musy warzywne i owocowe czy zdrowe dania obiadowe dla dzieci w sklepie ze zdrową żywnością, warto zatrzymać się na moment przy jakościowych bio produktach codziennego użytku. Jako mama śmiało mogę polecić biodegradowalne, „oddychające” pieluszki bambusowe – niwelujące ryzyko podrażnień i uczulenia.