Drażliwość, ospałość, migrenowe bóle głowy, wzdęcia czy obrzmienie piersi to tylko kilka z wielu symptomów PMS – zespołu napięcia przedmiesiączkowego, mogącego dotykać nawet 90% miesiączkujących kobiet. PMS – z angielskiego „Premenstrual Syndrome” - najczęściej występuje już 7 dni przed miesiączką, skutecznie uprzykrzając życie wielu z nas. I choć jeszcze jakiś czas temu remedium na PMS stanowiła popularna tabletka przeciwbólowa – dziś coraz więcej świadomych kobiet stawia na naturalne, wysokiej jakości suplementy ekologiczne. Jednym z produktów, któremu warto poświęcić nieco więcej uwagi jest niepokalanek pospolity – z łaciny „Vitex agnus-castus”, potocznie nazywany też „niepokalankiem pieprzowym” czy „mnisim pieprzem”. To właśnie zdrowy, ekologiczny niepokalanek kojarzony jest z leczeniem przypadłości pań – na czele z wspomnianym wyżej PMS. Niepokalanek – dostępny w sklepach internetowych ze zdrową żywnością i suplementami w formie kapsułek powlekanych – sprawdzi się nie tylko w niwelowaniu przykrych dolegliwości zespołu napięcia przedmiesiączkowego, również w okresie menopauzy oraz w utrzymaniu dobrego samopoczucia przez cały czas trwania cyklu miesiączkowego.

Niepokalanek – jak działa?

Niepokalanek to jedno z tych ziół, które polecane jest zarówno nastolatkom, młodym kobietom, jak i dojrzałym paniom – bez względu na wiek, pomaga w najczęstszych kobiecych dolegliwościach. Zdrowy niepokalanek pozytywnie wpływa na proces uregulowania cyklu miesiączkowego – wspierając tym samym możliwość zajścia w ciążę. Co więcej, to właśnie naturalny niepokalanek jest w stanie skutecznie obniżać wydzielaną przez przysadkę mózgową prolaktynę – stymulując receptory dopaminergiczne. W domowej kobiecej apteczce – prócz pieprzu mnisiego – nie może zabraknąć ziela krwawnika, serdecznika czy uspokajającej melisy. Decydując się na zakup niepokalanka w formie suplementu – pamiętaj o stosowaniu jednej tabletki dziennie (w trakcie posiłku!).

Zioła dla kobiet – czy warto?

Coraz popularniejszym suplementem diety dla kobiet w ostatnim czasie stał się również naturalny ekstrakt z korzenia shatavari – dziko rosnącego szparaga, bogatego w cenne dla zdrowia i dobrego samopoczucia fitoestrogeny. To właśnie shatavari skutecznie łagodzi objawy PMS, pomaga zdrowo przejść przez okres menopauzy, wspiera płodność i regulację gospodarki hormonalnej, a nawet podwyższa libido. Korzystając z wysokiej jakości, sprawdzonych suplementów dla pań – nie musisz martwić się o bóle podbrzusza i miednicy, wahania nastrojów, nudności czy bóle głowy. Czas miesiączki to wyjątkowy moment, w którym warto zadbać o swoje zdrowie oraz samopoczucie w bezpieczny - łagodny, a zarazem skuteczny – sposób. Wybierając kobiece produkty do swojej apteczki – zwróć uwagę na ich składy oraz certyfikację.