Nie wiem czy będzie to bardzo interesujący przepis, ale na pewno jest prosty i każdy może go wykonać! 😉

Mój każdy dzień treningowy jest inny - różni się specyfikacją i intensywnością, dlatego też moje śniadania są różnorodne. Dzisiaj przedstawię kilka opcji porannych posiłków - w zależności od tego, na jaki trening się szykuję. Gdy w planach mam siłownie - to wiem, że mogę pozwolić sobie na śniadanie z większą ilością białka. Tutaj najlepiej sprawdza mi się posiłek na bazie białego twarogu - raz jem go na słodko, a raz na wytrawnie.

Słodka wersja twarogu

Potrzebujesz:
-100 g twarogu chudego
- banana - ewentualnie inne owoce sezonowe (około 120 g)
- pół garści orzechów / nasion
- łyżeczki miodu

Twaróg na wytrawnie

Potrzebujesz:
- 100 g twarogu chudego
- około łyżeczki oliwy z oliwek
- warzyw (pomidor, rzodkiewka, szczypiorek)
- dwóch kromek chleba razowego

To są moje dwie ulubione przepisy na zdrowe śniadanie przed siłownią. Drugim typem wysiłku są oczywiście treningi na rowerze - tutaj dzielę je na treningi szybkościowe (gdzie najlepiej dla mnie sprawdza się lekkie śniadanie na bazie jogurtu w formie owsianki) oraz dłuższe treningi kolarskie (przed którymi zwykle jem omlet).

Zdrowa owsianka

Jeśli chodzi o owsiankę – mamy tutaj wyłącznie wersję słodką.

Potrzebujesz:
- 2 łyżek płatków owsianych
- jogurtu lub skyru
- owoców (do owsianki wrzucam, co mi w duszy gra - najbardziej lubię owsianki malinowe z mrożonych albo świeżych malin, jednak dobrze sprawdza się też banan, kiwi, brzoskwinia)
- pół garści dowolnych orzechów lub łyżeczki masła orzechowego

Ostatnim typem moichtreningów w ciągu przygotowań są dłuższe treningi kolarskie. Charakteryzują się on średnią, rozłożoną w czasie intensywnością. Taki trening zajmuje około 2,5- 3 h – ponieważ spala najwięcej kalorii, mogę tutaj pozwolić sobie na nieco bardziej wymagające dania (takie jak naleśniki czy omlet).


zdrowa owsianka

Pożywny omlet

Najszybszy przepis na mój omlet to wrzucenie do blendera garści płatków owsianych, jednego jajka, pół szklanki mleka (lub napoju owsianego czy kokosowego) oraz banana. To wszystko blenduję i wlewam na gorącą patelnie. Do smaku można na koniec dodać trochę świeżych owoców, a całość polać miodem lub syropem klonowym. Oczywiście – wszystko w umiarze!

Jak widać – przygotowanie zdrowego, smacznego śniadania nie musi być trudne. Wybierając to odpowiednie dla siebie – na przykład pod kątem intensywności aktywności, jakie czekają na nas w danym dniu – zapewnimy sobie porcję niezbędnej energii!