Chociaż słowo „masaż” najczęściej kojarzy się nam z masażem sportowym lub leczniczym – część z nas z powodzeniem korzysta (nawet 2-3 razy w tygodniu!) z tak zwanego „masażu relaksacyjnego”, wykonywanego najczęściej przy ułatwiającej odprężenie muzyce oraz z wykorzystaniem olejków eterycznych. Niezależnie od tego na jaki rodzaj masażu się zdecydujemy – każdy z nich jest w stanie dostarczyć nam określonych korzyści prozdrowotnych. O ile masaż relaksacyjny może wykonywać kosmetolog czy masażysta – o tyle masaż leczniczy, ściśle związany z fizjoterapią, wykona fizjoterapeuta. Jednym z najczęściej wybieranych masaży fizjoterapeutycznych jest masaż klasyczny – obejmujący elementy głaskania, rozcierania, oklepywania, wstrząsania czy ugniatania. W zależności od miejsca dyskomfortu – doświadczony fizjoterapeuta wybiera odpowiednią technikę oraz dynamikę zabiegu. Tego typu masaż nie tylko pozwala na zniwelowanie uporczywego bólu bądź całkowite się jego pozbycie (zazwyczaj po otrzymaniu całej serii masaży), ale również na ogólną poprawę stanu zdrowia, formy oraz samopoczucia.

Masaż – u fizjoterapeuty czy masażysty?

- Jeśli zmagamy się z bólem w konkretnym miejscu i czujemy, że nasz zakres ruchów jest ograniczony, powinniśmy wybrać masaż leczniczy– mówi Łukasz Szczotka – fizjoterapeuta, prowadzący gabinet w Kędzierzynie – Koźlu na Opolszczyźnie – Wybór osoby wykonującej masaż jest niezwykle ważny. Warto pamiętać, że – mimo zapewnienia świetnego rozluźnienia i relaksacji – nawet najbardziej doświadczony masażysta czy kosmetolog nie wykona masażu niwelującego ból. Fizjoterapeuta nierzadko łączy masaż klasyczny z innymi technikami – tak, aby rzeczywiście pomóc swojemu pacjentowi. To, czym różni się masaż fizjoterapeutyczny od zwykłego to cel takiego zabiegu – jeśli chcemy wrócić do dawnej sprawności, na przykład po kontuzji, z całą pewnością pomoże nam w tym fizjoterapeuta. Z kolei jeśli naszym celem jest chęć wzmocnienia organizmu i zregenerowania się po treningu czy stresującym dniu – z pomocą przyjdzie nam masażysta.

OLEJEK ETERYCZNY EUKALIPTUS

Olejek eteryczny eukaliptus to jeden z popularniejszych olejków eterycznych wykorzystywanych w aromaterapii.


	  OLEJEK ETERYCZNY EUKALIPTUS 
	  Zobacz w sklepie

OLEJEK ETERYCZNY DRZEWO HERBACIANE

Olejek eteryczny z drzewa herbacianego słynie z właściwości oczyszczających na skórze i drogach oddechowych.


	  OLEJEK ETERYCZNY DRZEWO HERBACIANE
	  Zobacz w sklepie

OLEJEK ETERYCZNY CYNAMON CEJLOŃSKI

W aromaterapii olejek cynamonowy cejloński jest stosowany do poprawy nastrоju i redukcji stresu.


	  OLEJEK ETERYCZNY CYNAMON CEJLON
	  Zobacz w sklepie

Dlaczego warto pójść na masaż?

Regularne chodzenie na masaże – mimo nieodczuwania bólu – to ważny krok na drodze do zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Masaż – wykonywany na przykład w gabinecie odnowy biologicznej – nie tylko pozytywnie wpływa na przepływ krwi w organizmie, ale także skutecznie redukuje stres, stymuluje system odpornościowy, usprawnia tempo przemiany materii. Co więcej, systematyczne masaże mogą pomóc nam w walce z bólem głowy, bezsennością, wysokim ciśnieniem, a nawet... z problemami trawiennymi!

- Dobrze wykonany masaż potrafi też zredukować blizny - dzięki wprowadzeniu ciała w stan szybszej regeneracji - i poradzić sobie z bolesnymi skurczami mięśni – mówi Łukasz. - Proste masaże, na przykład w celu poprawy urody, z powodzeniem możemy wykonywać w domu. Do tego celu warto zaopatrzyć się w kosmetyki natłuszczające skórę – takie jak oliwka dla dzieci czy organiczny balsam z witaminą E.