Wysokiej jakości, ekologiczny aloes zawiera w sobie aż 98% wody – doustne produkty na jego bazie (takie jak zdrowy sok z aloesu) warto stosować w formie kuracji maksymalnie do 8 tygodni. W tym czasie nasz organizm naturalnie wzmacnia się i oczyszcza – poprawiając tym samym stan naszej cery. Sok z aloesu to ciekawa propozycja nie tylko na czas jesieni i zimy – jego systematyczne stosowanie zaleca się osobom, mającym problemy trawienne, zawyżony poziom glukozy i cholesterolu we krwi oraz tym z nas, którzy chcą przyspieszyć swój metabolizm. Jak wybrać sok z aloesu dla siebie i swoich Bliskich? Przede wszystkim – szukajmy go w sprawdzonych miejscach, takich jak sklep z bio żywnością. Wysokiej jakości sok aloesowy powinien być w 100% produktem naturalnym i posiadać na etykiecie oznaczenie „NFC” (z języka angielskiego „not from concentrate”, a więc „nie z koncentratu”). Co to oznacza w praktyce? Zdrowe soki NFC to te wyprodukowane ze świeżych owoców, warzyw i roślin – poprzez bezpośrednie wyciskanie bądź tłoczenie. To soki bez dodatku sztucznych składników, cukru czy wody – zachowujące cenne wartości odżywcze. Co ciekawe – sok z aloesu NFC z powodzeniem przechowamy w temperaturze pokojowej (do 14 dni od momentu otwarcia), jednak trzymając go w lodówce, przedłużymy jego trwałość nawet do 30 dni!
 
Jak spożywać zdrowy sok z aloesu?
 
Kiedy wybraliśmy już sok z aloesu – warto zastanowić się w jaki sposób go przyjmować. Tego typu ekologiczny produkt możemy stosować samodzielnie lub rozcieńczać go z wodą w proporcji 1:1. Zdrowy sok aloesowy możemy zmieszać też z jogurtem – tworząc tym samym naturalną, smaczną przekąskę. Aloes stosujemy na około godzinę przed posiłkiem – a przed użyciem soku dokładnie wstrząsamy butelką (tak, aby cała zawartość mogła się wymieszać). Nie wszyscy wiedzą, że to właśnie naturalny sok aloesowy traktowano w medycynie ludowej jako remedium na wrzody i inne problemy żołądkowe – ze względu na jego silne właściwości przeczyszczające. Jednak sok z aloesu to nie tylko produkt do użytku zewnętrznego – w trosce o zdrowie i piękny wygląd cery, możemy nakładać go na ropne zmiany trądzikowe, różnego rodzaju podrażnienia, a nawet oparzenia skóry. Dzięki wysokiej zawartości wody – sok z aloesu wspaniale nawilży i nawodni przesuszone partie ciała i twarzy, pozostawiając je gładkie oraz przyjemne w dotyku.
 
Kuracja na bazie soku aloesowego – jak ją przeprowadzić?
 
Ponieważ przekraczanie dziennej rekomendowanej dawki soku z aloesu bądź przedłużanie czasu trwania kuracji może doprowadzić do zaburzeń elektrolitowych – warto przestrzegać zaleceń producenta, jakie znajdziemy na opakowaniu zdrowego soku NFC.
 
- Aby kuracja na bazie aloesu okazała się być skuteczna, a przede wszystkim w pełni bezpieczna, powinniśmy wypijać go przez 10 dni codziennie lub 20 co drugi dzień – mówi Sandra Kania, dietetyk – Suplementując ekologiczny sok z aloesu, zrezygnujmy z przyjmowania innych produktów aloesowych oraz leków czy ziół przeczyszczających. Pamiętajmy, że zdrowy, ekologiczny aloes rzeczywiście może wesprzeć naszą dietę odchudzającą – jednak tylko wtedy, kiedy będziemy przyjmować go z rozsądkiem. Sam w sobie aloes to bogactwo witamin i składników odżywczych – takich jak witamina C, E, A, witaminy z grupy B, magnez, żelazo, cynk czy sód – dlatego bez wątpienia warto zaopatrywać się w niego nie tylko jesienią!