Chociaż dzienne zapotrzebowanie zdrowego dorosłego człowieka na białko najczęściej określa się jako 1 gram na każdy kilogram masy ciała – wielu z nas przyjmuje nawet 1,5 grama na kilogram. Dzieje się tak ze względu na wysokie ilości białka w chętnie wybieranych produktach spożywczych – przede wszystkim nabiale oraz mięsie. Zdarza się, że osoby aktywne fizyczne suplementują białko w formie sypkiej – przygotowując pożywne koktajle proteinowe. Jak się okazuje, budulec mięśni znajdziemy również w owocach – najwięcej białka znajdziemy w egzotycznej gujawie (zwanej gruszlą). Zawarte w niej cenne dla zdrowia związki polifenolowe skutecznie poprawiają odporność – warto spróbować gujawy zarówno w formie świeżej, jak i przetworzonej (na przykład odżywczego dżemu)!

Zdrowe awokado – gdzie kupować?

Jednak egzotyczna gujawa to niejedyny owoc, który może poszczycić się wysoką zawartością białka – proteiny w swoim składzie zawiera także marakuja i – dobrze znane miłośnikom zdrowego odżywiania – ekologiczne awokado. To właśnie ze świeżego awokado możemy przygotować chociażby popularny w ostatnim czasie zdrowy krem czekoladowy (wystarczy połączyć ze sobą dojrzałe awokado, banana, kakao oraz orzechy!) - choć, jak się okazuje, wielu z nas uwielbia jeść je na surowo. Co istotne w wyborze owoców i warzyw na nasze stoły to to, aby kupować je w zaufanych, sprawdzonych miejscach. Wysokiej jakości, certyfikowane awokado z ekologicznych upraw nie tylko dostarcza nam znacznie więcej cennych wartości odżywczych od tego zakupionego w markecie – ale również zachwyca intensywnym i naturalnym smakiem!

Marakuja w codziennej diecie

Jeśli do tej pory egzotyczne owoce nie gościły na naszych stołach zbyt często – warto dać im szansę! Ekologiczna marakuja to doskonały dodatek do lekkiej sałatki owocowej, zdrowych deserów czy smoothie. W sklepach ze zdrową żywnością znajdziemy też produkty z dodatkiem marakui – musli, kremowy jogurt z marakują, bezglutenowy mus dla dzieci. Co ciekawe, marakuja – prócz dostarczenia solidnej porcji białka – niweluje ból, uspokaja, ułatwia zasypianie. Zawarty w marakui potas przyda się osobom walczącym z wysokim poziomem cholesterolu – z kolei fioletową skórką owocu powinni zainteresować się ci z nas, którzy cierpią na uporczywe napady duszności.

MARAKUJA ŚWIEŻA BIO

Produkt pochodzący z ekologicznych upraw. Marakuja Świeża Bio około 3-4szt w opakowaniu. Marakuja ekologiczna to owoc pochodzący z upraw bez użycia sztucznych pestycydów i nawozów, co sprawia, że jest bardziej naturalnym i zdrowym wyborem.


	  
	 MARAKUJA ŚWIEŻA BIO
	  
	  Zobacz w sklepie