Nie ulega wątpliwości, że coraz więcej kobiet – chcąc skutecznie zapobiegać zajściu w ciąże – decyduje się sięgać po antykoncepcję hormonalną (jej skuteczność szacuje się na ponad 99%!). Wygodna forma tabletki może wydawać się rozwiązaniem idealnym – szczególnie dla tych pań, które żyją aktywnie i dynamicznie. Jednak tabletki antykoncepcyjne – oprócz wielu zalet, jakie ze sobą niosą – posiadają także swoje wady. Wśród nich – między innymi – znaczny spadek libido, wynikający z obniżenia poziomu testosteronu. Kobiety - stające przed decyzją odstawienia antykoncepcji hormonalnej - niejednokrotnie zastanawiają się nie tylko nad tym jak szybko mogą zajść w ciążę czy zrzucić ewentualne kilogramy (spowodowane stosowaniem tabletek), ale również nad powrotem dawnego, wyższego libido. Jak podają eksperci – aby organizm wrócił do całkowitej formy po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej, potrzeba około 6 miesięcy. Czas ten uwarunkowany jest wieloma, indywidualnymi czynnikami – między innymi stylem życia. Panie, które uprawiają sport oraz wdrożyły zdrową, bogatą w afrodyzjaki dietę – mogą liczyć na szybszy powrót energii seksualnej.

- Do najpopularniejszych produktów, sprzyjających wzrostowi libido u pań nie bez powodu zalicza się anyż, kardamon i szafran – to właśnie te przyprawy skutecznie wspierają kondycję seksualną kobiet. - mówi Sandra Kania, dietetyk - W codziennej, zdrowej diecie nie może zabraknąć też prozdrowotnego żeń-szenia – pomagającego uzyskać lepsze samopoczucie i naturalne pobudzenie. Pamiętajmy, że stosowanie antykoncepcji hormonalnej – choć oczywiście wiąże się z określonymi skutkami ubocznymi – nie musi wiązać się ze wzrostem masy ciała czy spadkiem libido. W doborze odpowiednich dla organizmu tabletek z całą pewnością pomoże doświadczony lekarz ginekolog.

Szafran Safrasol 2%/10% 30 mg

Wysokiej jakości ekstrakt z szafranu (Crocus Sativus) SafraSOL™, o podwójnej standaryzacji na 10% krocyny i 2% safranalu.


	  
	  Szafran Safrasol
	  
	  Zobacz w sklepie