Czy wiesz, że systematyczne przyjmowanie ekologicznych naparów z babki zwyczajnej – przyziemnej rośliny, osiągającej od 5 do 30 cm wysokości, o kwiatach zebranych w walcowate kłosy – może uchronić Cię od zachorowań na liczne infekcje bakteryjne? Babka zwyczajna to bliska krewna babki lancetowatej – której leczniczym surowcem są bogate w flawonoidy i garbniki liście. Babka zwyczajna to również cenne źródło kwasów organicznych i pektyn – które skutecznie obniżają poziom cholesterolu we krwi. Naturalna herbatka z babki zwyczajnej wykazuje wszechstronne działanie prozdrowotne – wspiera zarówno układ moczowy, oddechowy, jak i pokarmowy, a stosowana zewnętrznie na skórę – niweluje obrzęk spowodowany ukąszeniami owadów, działa ściągająco i kojąco oraz przyspiesza regenerację naskórka.

Co ciekawe, babka zwyczajna sprawdzi się też tym z nas, którzy chcą pożegnać się z nałogiem nikotynowym – pita regularnie ułatwia porzucenie palenia, dodatkowo oczyszczając organizm ze szkodliwych toksyn. Herbatkę z babki zwyczajnej poleca się też tym osobom, które chcą naturalnie uspokoić swój organizm oraz poprawić pracę narządu wzroku – chroniąc oczy przed chorobą zwyrodnieniową plamki żółtej i zaćmą.
- Zdarza się, że babka zwyczajna jest mylona z lancetowatą – i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ różni je przede wszystkim kształt liści, które w babce zwyczajnej są szerokie, z kolei w lancetowatej – wąskie – mówi Sandra Kania, dietetyk – Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na przyjmowanie zdrowych herbatek z babki lancetowatej czy zwyczajnej, naturalnie wzmocnimy nasz organizm - a stosując je w formie okładów zewnętrznych, wesprzemy skórę w walce z trudno gojącymi się ranami, oparzeniami i opuchlizną.