100% naturalny, ekologiczny napar z szyszek chmielu to rozwiązanie dla tych z nas, którzy poszukują skutecznego, domowego sposobu na wyciszenie się i uspokojenie. Co ciekawe, zdrowa herbatka z szyszek chmielu – stosowana zewnętrznie – z powodzeniem sprawdzi się jako leczniczy kompres przyspieszający gojenie się ran, a także w roli płukanki na osłabione, podatne na wypadanie włosy. Jak parzyć szyszki chmielu, aby przygotowany przez nas napar rzeczywiście podziałał uspokajająco i przeciwzapalnie? 1 łyżeczkę ekologicznej herbatki zalewany 150 ml wrzącej wody, a następnie parzymy pod przykryciem 10-15 minut - i cedzimy. To, co istotne w przyjmowaniu szyszek chmielu to regularność ich picia – dla najlepszych efektów warto suplementować nawet trzy filiżanki dziennie domowego naparu. Picie herbatki z szyszek chmielu nie bez powodu zaleca się paniom w okresie menopauzy – to właśnie one skutecznie niwelują problemy ze snem, zwalczają pobudzenie nerwowe oraz stany lękowe. Napar z szyszek chmielu sprawdzi się też tym z nas, którzy chcą poprawić pracę układu trawiennego oraz wesprzeć organizm w walce z zapaleniem płuc – co ciekawe, chmiel leczy również łupież, rozkurcza mięśnie gładkie dróg moczowych (dzięki czemu łagodzi infekcje układu moczowego), a także działa antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo.

- Chociaż szyszki chmielu większości z nas kojarzą się z produkcją piwa, systematyczne picie zdrowych naparów chmielowych może przynieść realne efekty prozdrowotne – mówi Sandra Kania, dietetyk – Herbatki z szyszek chmielu polecam przede wszystkim tym pacjentom, którzy chcą nie tylko kontrolować rozkład glukozy we krwi czy złagodzić stany zapalne w organizmie, ale również oczyścić go i wzmocnić. Nie wszyscy wiedzą, że to właśnie chmiel zawiera bardzo dużo cennych dla naszego zdrowia polifenoli – czyli organicznych związków chemicznych, wykazujących silne działanie antyoksydacyjne. Jeśli zależy nam na gładkiej skórze, mocnych włosach, ogólnym wyciszeniu i uspokojeniu się oraz na podniesieniu swojej odporności, z całą pewnością powinniśmy wdrożyć napary z szyszek chmielu w swoją codzienną zdrową dietę.

PASSIFLORA + CHMIEL EKSTRAKT 60 KAPSUŁEK

Suplement diety. Ekstrakt z męczennicy cielistej (Pasiflora incarnata) (części nadziemne) standaryzowany na zawartość vitexin, ekstrakt z szyszek chmielu zwyczajnego (Humulus lupulus).


	  
	CHMIEL EKSTRAKT
	  
	  Zobacz w sklepie