Picie drożdży piekarskich - choć może wydawać się nieco zapomnianym sposobem na wzmocnienie organizmu – pokrywa 72% dziennego zapotrzebowania osoby dorosłej na witaminę B1, 60% na niacynę i nawet 100% na cenną dla zdrowia ryboflawinę (przy założeniu spożycia 100 g drożdży). Chociaż spożywanie drożdży w formie pitnej może budzić kontrowersje w wielu z nas – nie od dziś uważane jest za jedną z najlepszych domowych metod nie tylko na zredukowanie niedoborów witamin z grupy B, ale również znaczącą poprawę stanu skóry, włosów i paznokci. Co ciekawe, drożdże nie tuczą – dlatego napój powstały na ich bazie z powodzeniem mogą stosować osoby przebywające na diecie. Wypicie drożdży na czczo skutecznie zmniejsza apetyt – dzięki czemu w ciągu dnia możemy zjeść nieco mniej niż zwykle.

Jak przygotować napój z drożdży?

Aby przygotować zdrowy napój z drożdży potrzebujesz:
  • 1/6 kostki świeżych drożdży

  • 250 ml przegotowanej wody

  • odrobiny miodu lub mleka (dla smaku)

Drożdże rozkrusz, a następnie rozpuść w gorącej wodzie i poczekaj do wystygnięcia. Całość dokładnie wymieszaj. Smak przygotowanego napoju możesz urozmaicić odrobiną mleka lub miodu.

Dobra wiadomość dla zabieganych, którzy chcą rozpocząć przygodę z suplementacją zdrowych drożdży, a niekoniecznie mają czas na regularne przyrządzanie napoju drożdżowego – w sklepach ze zdrową żywnością z powodzeniem znajdziemy cenne dla zdrowia drożdże piwne w formie wygodnego suplementu w tabletkach. Dzięki systematycznej suplementacji ekologicznych drożdży – walka z przetłuszczającą się cerą, trądzikiem czy osłabionymi paznokciami staje się znacznie łatwiejsza!

Suplementy dla urody – co warto wybrać?

Jednak drożdże w formie napoju czy suplementu w tabletkach to niejedyna forma wsparcia, jaką warto zafundować swojej urodzie. Czego nie może zabraknąć w domowej apteczce osób, chcących zadbać o zdrowie i piękny wygląd skóry, włosów i paznokci? Między innymi zdrowego kolagenu rybiego, rozjaśniającej cerę witaminy C oraz nawilżającego skórę od wewnątrz kwasu hialuronowego. Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się gotowe kompozycje konkretnych witamin oraz ekstraktów – warto, by wybierać je w zaufanych, sprawdzonych miejscach. I choć suplementy dla urody stają się coraz to bardziej popularne – nie zapominajmy o domowych, równie skutecznych sposobach, które swego czasu stosowały nasze mamy i babcie!