Szacuje się, że kłopoty zdrowotne spowodowane tak zwaną „dną moczanową” - mogą dotykać nawet 2% populacji w Europie (najczęściej – mężczyzn po 65. roku życia). Czym jest dna moczanowa? To nic innego jak przewlekłe zapalenie stawów, spowodowane niewłaściwym stężeniem kwasu moczowego we krwi, a co za tym idzie – odkładaniem się złogów kryształków moczanu sodu. Jednym z najpopularniejszych objawów choroby może być uporczywy stan zapalny, znajdujący się najczęściej w dużych palcach u stóp, stawie kolanowym lub na obszarze rąk. I choć zdarza się, że dna moczanowa wynika z czynników genetycznych – warto podjąć konkretne kroki, mające na celu złagodzenie bólu stawów. Osoby, cierpiące na dnę moczanową, powinny sięgać przede wszystkim po naturalne, zdrowe napary z czystka, liści brzozy, pokrzywy i mniszka lekarskiego. Pomocny może okazać się też tak zwany „czarci pazur” - roślina występująca w Afryce, która wykazuje prozdrowotne działanie również w chorobie zwyrodnieniowej stawów. Co ciekawe, badania pokazują, że na obniżenie stężenia kwasu moczowego w surowicy – a więc również na złagodzenie bólu – ma wpływ skoncentrowany sok z wiśni. Na rynku istnieje również szereg sprawdzonych suplementów, wspierających leczenie dolegliwości – warto sięgnąć między innymi po witaminę C, kwas foliowy i kwercetynę. Równie istotna co przemyślana suplementacja – w przypadku zachorowania na dnę moczanową – będzie zdrowa dieta – na czele z odpowiednim nawadnianiem organizmu i rezygnacją z używek.

Co istotne, na dnę moczanową nawet sześciokrotnie częściej chorują mężczyźni - w ich grupie jest to najpowszechniejsza przyczyna zapalenia stawów. W przypadku kobiet - najbardziej narażone są te panie, które przeszły już menopauzę. Leczenie dolegliwości związanych z dną moczanową trwa do końca życia - ze względu na ciągłą konieczność normalizowania stężenia kwasu moczowego. 

Czy jednak stężenie kwasu moczowego to jedyny czynnik, który może poinformować nas o chorobie? Jak się okazuje - nie! Nawet podczas ostrego napadu dolegliwości stężenie kwasu może oscylować w granicach normy - dlatego, aby ostatecznie potwierdzić zachorowanie na dnę moczanową, warto wykonać badanie mikroskopowe płynu stawowego. To właśnie dzięki niemu mamy możliwość wykrycia obecności kryształów moczanu sodu - która stanowi niezbite potwierdzenie zachorowania.

SOK WIŚNIOWY BIO 330 ml

Sok tłoczony ze świeżych ekologicznych wiśni (100 %).


	  SOK WIŚNIOWY BIO 330 ml

SOK WIŚNIOWY NFC 500 ml

Produkowany metodą rzemieślniczą, wyłącznie ze świeżych polskich wiśni.


	  SOK WIŚNIOWY NFC BIO 500 ml

SOK JABŁKOWO - WIŚNIOWY

sok z jabłek 70%, sok z wiśni 30%. Certyfikowane składniki ekologiczne.


	  SOK JABŁKOWO - WIŚNIOWY