Chociaż w 2019 roku nawet 2,5 miliona Polaków określało się mianem „wegan” i „wegetarian” - dieta karniwora, nazywana także „dietą mięsożercy” - zdobywa w ostatnim czasie spore zainteresowanie. Wszystko za sprawą kontrowersji, jakie budzi przykładowy jadłospis będących na diecie mięsożercy osób. Dieta karniwora opiera się oczywiście na mięsie – dodatkowo, w codzienne menu, można wplatać produkty takie jak smalec, sery pleśniowe i żółte, ghee, zarówno chude, jak i tłuste ryby, jajka oraz owoce morza. Głównym założeniem diety mięsożercy jest nie tylko utrata wagi – poprzez jedzenie produktów najwyższej jakości, wolnych od cukrów prostych – ale również uregulowanie gospodarki cukrowej oraz znacząca poprawa samopoczucia. Mieszane uczucia budzi możliwość picia wyłącznie wody albo wywaru z kości – niedozwolone są soki owocowe, kawa oraz herbata.
- Czytając o nowych, modnych dietach, warto mieć głowę na karku – mówi Sandra Kania, dietetyk – Chociaż dieta mięsożercy może wydawać się ciekawa, jej skuteczność nie została potwierdzona naukowo. Rezygnując całkowicie z warzyw, owoców, orzechów, zdrowych olejów oraz produktów zbożowych, możemy nabawić się poważnych problemów zdrowotnych. Każdą dietę, którą chcemy wprowadzić w codzienne życie, powinniśmy skrupulatnie omówić z lekarzem i dietetykiem. Pamiętajmy, że zdrowe odchudzanie nie polega na stwarzaniu niedoborów w organizmie – a na racjonalnym sposobie żywienia, dostarczającym nam wszystkich niezbędnych składników.

Nieważne czy się zgadzacie, czy nie z koncepcją mięsożercy, wszystkie składniki do tej kontrowersyjnej diety znajdziecie w naszym sklepie ze zdrową żywnością online. Wszystkie produkty w najwyższej ekologicznej jakości. I pamiętajcie, że dotychczasowe badania naukowe oraz instytucje rządowe, potwierdziły, że zjadanie delikatnego mięsa nie powinno mieć szkodliwego wpływu na nasze zdrowie pod warunkiem, że nie spożywamy go więcej niż 100 g tygodniowo.