Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na spożycie piwa o zawartości 5% alkoholu, wina oscylującego w okolicy 12% czy mocniejszych, nawet 40% napojów alkoholowych – po wypiciu trunków możemy doświadczyć silnego bólu nerek. Dzieje się tak dlatego, że po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu, organizm nie tylko szybciej się odwadnia, a nerki muszą zwiększyć swoją pracę na tyle, aby pozbyć się szkodliwych toksyn – ale również ze względu na podniesione ciśnienie tętnicze, które również ma wpływ na pracę nerek. Aby móc skosztować piwa, wina czy mocniejszych alkoholi bez wyrzutów sumienia – warto przygotować do tego swój organizm. Szczególnie ważne jest to przed mocno zakrapianymi imprezami – na przykład weselem, na którym zamierzamy sięgać po alkohol częściej niż zwykle.

Co ważne - nerki stanowią kluczowe organy układu moczowego, a ich główna funkcja to odfiltrowywanie z organizmu szkodliwych substancji oraz zatrzymywanie tych, które nasz organizm uzna za wartościowe. To właśnie dzięki odpowiedzialnym za wytwarzanie moczu nerkom - możemy pozbywać się toksycznych związków chemicznych, które mogą negatywnie wpływać na wiele tkanek organizmu. Do szkodliwych dla zdrowia, wydalanych z moczem związków chemicznych należy między innymi kwas moczowy - jego podwyższony poziom może świadczyć chociażby o ryzyku zachorowania na niewydolność nerek oraz powstawania w nich tak zwanych "kamieni nerkowych".

- Nie wszyscy wiedzą, że – aby spożywać alkohol z głową – należy jednocześnie przyjmować spore ilości soków owocowych i warzywnych – mówi Sandra Kania, dietetyk – Taki zabieg nie tylko wzmocni nasz organizm, ale również zapobiegnie przykrym konsekwencjom spożywania alkoholu. Co więcej, dobrze jest się ruszać – na przykład intensywnie tańczyć podczas zabawy. Jeśli doświadczamy silnego bólu nerek po dniu pełnym wrażeń - możemy sięgnąć po standardową tabletkę przeciwbólową. Znacznie lepiej jest jednak zapobiegać niż leczyć – dlatego pacjentom, którzy wybierają się na imprezę alkoholową, polecam zjedzenie sycącego posiłku, na przykład kurczaka z ryżem. Warto dołączyć do niego zdrową, pożywną zupę. Na co dzień – zrezygnujmy z alkoholu lub, jeśli lubimy jego smak, wybierzmy bezglutenowe piwo bezalkoholowe.

HERBATKA ZDROWE NERKI

Delikatna w smaku mieszanka ziołowa o doskonałej jakości, odpowiednia do codziennego stosowania. Mieszanka wspera zdrowie układu moczowego. Mieszanki ziołowe powstają z ekologicznych surowców najwyższej jakości.


	  
	HERBATKA ZDROWE NERKI
	  
	  Zobacz w sklepie