100% naturalny, ekologiczny, pożywny, smaczny, zachęcający do zjedzenia, a przede wszystkim zdrowy – mniej więcej w ten sposób większość rodziców mogłaby opisać idealny posiłek dla dziecka. Co robić, gdy nasz maluszek okazuje się być „niejadkiem”? Codzienność pełna wyzwań i obowiązków nie zawsze pozwala na gotowanie obiadu od początku do końca – dlatego, raz na jakiś czas, warto skorzystać z możliwości zakupu zdrowych, gotowych obiadków. Aby „niejadek” nabrał apetytu – warto zdecydować się na wdrożenie w codzienną dietę maluszka specjalnych syropków na apetyt. W przypadku zaobserwowania poważniejszych problemów z jedzeniem u dziecka – pomocna może okazać się wizyta u lekarza i dietetyka. Jak wybrać gotowy, pożywny obiad, aby nasza pociecha zjadła go ze smakiem? Podpowiadamy!

Dania obiadowe dla dzieci – które wybrać?

Wybór obiadku dla maluszka to nie lada wyzwanie – świadomy rodzic zwraca uwagę nie tylko na jego smak, ale przede wszystkim na skład produktu. Warto, by wybrany przez nas posiłek był jak najwyższej jakości – ekologiczny, naturalny, certyfikowany. Na większości słoiczków z obiadami dla dzieci widnieje informacja od którego miesiąca życia można je podawać – jest to niezwykle ważne ze względu na tak zwane „rozszerzanie diety” niemowlaka. Co więcej, zdrowe dania obiadowe dla dzieci powinny być bez cukru oraz bezglutenowe – tak, by maksymalnie zniwelować ryzyko wystąpienia alergii. I choć aktualnie sporo rodziców decyduje się na samodzielne przygotowywanie posiłku dla swojej pociechy – pamiętajmy, że podanie jej gotowego, jakościowego obiadku nie jest niczym złym! Wręcz przeciwnie – wybrane w sklepie ze zdrową żywnością gotowe obiadki dla dzieci gwarantują nam nie tylko wysoką zawartość niezbędnych składników odżywczych, ale również szeroką gamę wyboru (zarówno dań obiadowych, jak i deserów!)

Zdrowa dieta niemowlaka – co powinieneś wiedzieć?

Zdrowa, ekologiczna dieta małego dziecka nie musi być nudna – w ofercie pożywnych daniach obiadowych bez problemu znajdziemy dziś ciekawe połączenia kulinarne. Dynia z kurczakiem, dynia z dodatkiem cukinii, obiadek z warzywami i ryżem, puree z pasternaka czy słoiczek à la spaghetti bolognese to tylko kilka z wielu możliwości do wyboru. Ciekawym produktem urozmaicającym zdrową dietę maluszka z całą pewnością jest makaron – w sam raz do podawania po ukończeniu 6. miesiąca życia. Jak się okazuje – wybór kolorowego, zabawnego makaronu dla dzieci (na przykład w kształcie dinozaurów) może okazać się strzałem w dziesiątkę, zachęcającym Twoje dziecko do zjedzenia zdrowego obiadu.

MAKARON DLA DZIECI ZWIERZĄTKA 250 G BARTOLINI

Makaron Bartolini KIDS zwierzątka pięciosmakowe 100% durum wytwarzamy wyłącznie z najwyższej jakości semoliny pochodzącej z ekologicznych upraw.

MAKARON DLA DZIECI ZWIERZĄTKA 250 G BARTOLINI Zobacz w sklepie


- Pamiętajmy, że obiadek to coś więcej niż tylko dostarczenie maluszkowi potrzebnych składników odżywczych – mówi Sandra Kania, dietetyk – Warto, by dzieci traktowały moment posiłku jako coś przyjemnego – kojarzącego się z czymś, co lubią. Wybór niestandardowego makaronu, ułożenie warzyw i owoców w określony sposób (na przykład na kształt uśmiechniętej buzi) czy ciekawe udekorowanie talerza z całą pewnością pomogą młodym rodzicom w zachęceniu „niejadka” do zjedzenia całego obiadku!